Ana Sayfa > Genel > Deniz Ülke Arıboğan gündemi değerlendirdi! “Ya devlet başa, ya kuzgun leşe!”

Deniz Ülke Arıboğan gündemi değerlendirdi! “Ya devlet başa, ya kuzgun leşe!”

normal_2014_acilis_284329_bigDeniz Ülke Arıboğan son gelişmeleri “Devlet” kavramı üzerinden sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerindeki hesabından değerlendirdi. İşte o değerlendirmeler ;

 

Seçilmiş otoritenin bu krizden çıkmasının tek yolu devlet gibi davranmasıdır. Devlet teröristin, çetenin, paralelin taktikleriyle savaşmaz.

Devlet kurallara bağlı olarak mücadele etmek zorundadır. Çeteler çete, devletler devlet gibi davranır. O yüzden devlet yetkilerle donatılır.

Devlete verilen yetkiler tanınmış kurallar içerisinde geçerlidir. Terörist, çete, mafya kuraldışında oynayabilir , lakin devlet oynayamaz.

Devlet kumpas, komplo diye şikayet etmez. Gerekeni yapar ama kurallar içinde. Devletin korumakla yükümlü olduğu şey kendisi değil, halktır.

Devletin çeteden paralelden koruması gereken şey de halktır. Seçilmiş otorite, kendisine verilen yetki gereği bunu yapmakla mükelleftir.

Devlet, paralelin taktiklerini kullanmayı bırakıp devlet gibi davranırsa arkasında geniş bir destek de bulur. Ya devlet başa, ya kuzgun leşe!

 Deniz Ülke Arıboğan, 14 Ocak 2014

http://www.denizulkearibogan.net/haberler/deniz-ulke-aribogan-gundemi-degerlendirdi-ya-devlet-basa-ya-kuzgun-lese-/

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.