Ana Sayfa > Genel > “Guten Heimflug!”

“Guten Heimflug!”

Alman Nasyonalist Partisi’nin seçim kampanyası için hazırladığı yukarıdaki afişi görünce ünlü fizikçi Albert Einstein’ın şu veciz sözü geldi aklıma:

“Önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan zordur.”

Afişte görüldüğü gibi uçan halı üzerinde bir Türk ailesi; sarıklı, şalvarlı, kara bıyıklı bir adam. Onun hemen ardında başörtülü, şişman bir kadın ve kara kuru bir oğlan. Sanırsınız Bin bir gece masallarından fırlamış Hint Fakiri ve ailesi. Afiş üzerinde Almanca Guten heimflug yani ülkenize hayırlı yolculuklar yazılı.

İşte Avrupalının kafasındaki Türk imajını anlatan güzel bir örnek. Canım bu, milliyetçi bir partinin seçimle ilgili hazırladığı kısmi, lokal, asla umuma teşmil edilmemesi gereken bir afiş  diyebilirsiniz ama, hayır… Eğer Batıya Doğudan gelmişseniz (onlara göre Doğu tektir) bir Türk, İran, Hint, Arap ve bir müslüman olarak ne yaparsanız yapın (amiyane tabirle ağzınızla kuş tutsanız) Batılının gözünde yeriniz, konumunuz bellidir. Daima tahkir edici, aşağılayıcı, küçük görücü, küçümseyici davranışlar ve horlayıcı bakışlar…

Kıyafetlere takılıp kaldığım da sanılmasın. Kılık kıyafet, saç sakal ile çağdaşlık olmayacağını elbet bilenlerdenim. Demek istediğim (katılır ya da katılmazsınız) bundan 85 yıl önce bu ülkeyi yönetenler bir karar almışlar ve giyim tarzımız Batılılar gibi olacak demişler. Başımızdaki fesi, sırtımızdaki urbayı ve belimizdeki kuşağı çıkartıp onlar gibi pantolon, gömlek giymiş, başımıza şapka takmışız. Bu uygulamaya başlangıçta tepkiler olsa da bugün bu kıyafetlere alıştık. Batılılar ise hâlâ bizi sarıklı, fesli şalvarlı sanıyor ya da öyle görmek istiyorlar.

Bu duyguyu yok edemezsiniz.

Bir Alman uzak doğu dinlerine hayranlık duyar. Ülkesinde Dalai Lama konferanslarını büyük meblağlar ödeyerek tertip eder, evinde yogo yapar, bahçesinin en güzel köşesine budanın heykelini koyar, ama İslam kelimesini duyunca tüyleri diken diken olur. Onlara göre İslam ancak terörizm ile anılması gereken bir dindir.

Bu duyguyu Avrupalının zihniyetinden söküp atamazsınız.

Çünkü tarih boyu Doğu ve özellikle İslam ve Türkler Avrupalıların korkulu rüyaları olmuş. Diğer bir tabirle adamların canlarına okumuşuz. Türkün ihtişamını, asaletini, korkusunu iliklerine kadar hissetmişler.

Türklerden kurtulmak için neler neler yapmamışlar ki; Katedrallerde dualar mı okutmamışlar, fallar mı bakmamışlar, astrolojik tahminlerde mi bulunmamışlar. Bugün Avrupa arşivlerinde yüzlerce Türklerden kurtulma duası olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Bu dualarda ağır itham ve hakaretlere maruz kalan Türkler; Deccal, Yecuç- Mecuç, Tanrının sopası ve şeytanın işbirlikçisi gösterilerek onlara karşı top yekün bir mücadele edilmesi gerektiği belirtilmektedir. Türkler ve müslümanlara karşı bu topyekün mücadeleyi tarih boyunca hep Papalık organize etmiş ve Haçlı seferleri başta olmak üzere Doğu’ya kanlı seferler düzenlemişlerdir.

Batıda bilim adamı olmanın yolu bir zamanlar Türklere yönelik tahkir ve tezyif edici eser kaleme almaktan geçiyordu. Ünlü romancı Viktor Hugo bile kendini bu etkiden kurtaramamış Türklere hakaret eden, aşağılayıcı yazılar kaleme almıştır. Günümüzde ise bu durum aynen devam etmekte hatta alelen yapılmaktadır. Gün geçmiyor ki televizyon ekranlarında, gazetelerin internet sayfalarında Türklüğü, İslamiyeti tahkir edip aşağılayan yayımlar

görmeyelim. Bizi asıl üzen ise içimizdeki bedhahların da bu tahkir ve tezyif modasına uyarak bağrından kopup geldikleri kültür ve uygarlığa harici hain ve düşmanlardan daha fazla zarar vermeleridir.

Bir zamanlar Avrupa’nın Şark Politikası vardı. Bu politika gereğince Türkler önce Avrupa’dan sonra Balkanlardan nihayet Anadolu’dan söküp atılacak, Asya bozkırlarına gerisin geriye sürülecekti. Bunda kısmen başarılı da oldular ancak milli mücadele ruhudur ki onların bu insafsız politikasını akim bırakmıştır.

Bir medeniyet projesi telakki ettiğimiz Avrupa Birliğine girip giremeyeceğimizi şu sözleri okuduktan sonra artık siz değerlendirin.

Nicolas Sarkozy (Fransa Cumhurbaşkanı): ’Devleti laik olsa da nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeyi Avrupalı olarak göremem. Türkiye’nin Müslüman oluşu, kültürel farklılığı ve Avrupa coğrafi sınırlarının dışında olması birliğe girmesinde en büyük engeldir.”

Angele Merkel (Almaya Başbakanı): “Ağzıyla kuş tutsa Türkiye’yi AB’ye almayacağız.”

Avusturyalılar: “Ya biz Türkleri Viyana muharebeleriyle topraklarımızdan zor attık siz ise onları tekrar Avrupa’ya almak istiyorsunuz.”
.
Thilo Sarrazin (Almanya Merkez Bankası Başkanı): “Türkiye, Yakın Orta Doğu ve Afrika’dan gelen göçmenler nedeniyle Alman toplumu aptallaşıyor. Devlet yardımıyla yaşayan, çocuklarının eğitimi için çaba göstermeyen ve devamlı olarak başörtülü kızlar üreten insanları kabul edemem.”

Afişe dönersek sarıklı, şalvarlı, kara bıyıklı bir Türk onun arkasında garip, pejmürde kıyafetiyle çirkin bir Türk kadını ve onun kara kuru oğlu.

Evet, belki de bunu kasıtlı yapıyorlar ve belki de Almanya’da doğup büyüyen yeni nesil Türk gençlerine demek istiyorlar ki; işte hal-i pür melâliniz… sizler medeniyeti, sanatı, giyim kuşamı, hayat ve yaşamı bizden öğrendiniz. Siz bu topraklara, bu kültüre bu medeniyete ait değilsiniz, çünkü bizim medeniyetimiz Batı medeniyetidir. Batı medeniyetin temelinde ise Latin, Yunan ve Hıristiyanlık vardır.

Milliyetçilik kötü müdür? Hayır asla. Bir insan vatanını, memleketini, ırkını, milliyetini sevmekle kötülenemez. Yanlış olan diğer unsurlara yaşama hakkı vermeyen (yok edici) menfi milliyetçiliktir, ve Alman nasyonalistlerin hedefi, amacı, eylemleri bu doğrultudadır. Ev yakmalar, seri cinayetler, camii kundaklamalar ve yabancılar arasında tedhiş ve korku yayma politikaları hep bu yöndedir.

Bir zamanlar Alman hayranlığı bize çok pahalıya mal oldu. Büyük bir imparatorluğu kaybettirdi bize. Türkleri davullu zurnalarla karşıladılar edebiyatı da kabak tadı verdi artık. Şapkayı önümüze alıp düşünmeliyiz; artık milletimizi, insanımızı, işçilerimizi ne Almanlara ne de başka bir ülkeye peşkeş çekmeli, feda etmeliyiz. Çünkü biz diyetini fazlasıyla ödemiş bir milletiz.

İsa Avcı

– Haber Lotus –

HLotus

One thought on ““Guten Heimflug!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.