Ana Sayfa > Genel > Türkiyeli Doktorların Afrika Yolculuğu Sudan’la Devam Ediyor

Türkiyeli Doktorların Afrika Yolculuğu Sudan’la Devam Ediyor

Hikâyeci kimliğiyle tanınan Ceyhun Emre’nin hazırlayıp sunduğu “Türkiye’den Doktor Geldi” program ekibi, bu kez Sudan ve özellikle Darfur bölgesi için yollarda…

Her Pazar saat 14.15’te TRT Haber ekranlarında seyircisiyle buluşan program, toplumun her kesimi tarafından ilgiyle takip edilen bir projeyi gündeme taşıyor.

2 milyon katarakt hastasının yaşadığı Darfur bölgesi, daha önce “Kimse Yok mu” derneğinin “SUDAN-KATARAKT PROJESİ” başlığıyla Türk insanının dikkatini çekmişti. Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı “TİKA”’nın desteklediği derneklere üye gönüllü doktorlarla yola çıkan “Türkiye’den Doktor Geldi” ekibi, Ceyhun Emre’nin sunumuyla Darfur’da, -kimse yok mu?- diyen insanların çarpıcı hikâyeleriyle ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Sudan’ın batısında yer alan Nyala şehrinde bulunan Kimse Yok mu Göz Hastanesiyle Türk Kızılay’ına ait hastanenin yanı sıra mülteci kamplarının dramatik hali ve yine Kimse Yok mu derneğinin kurduğu  bir Türk Kasabası olan Orhaniye Kasabası, “Türkiye’den Doktor Geldi” programının yeni bölümlerinden sadece birkaç başlık.

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.