Ana Sayfa > LOTUS GRUP

LOTUS GRUP

LOTUS YAYINEVİ – www.lotuskitap.com

Düşünce dünyamızda yeni bir perspektif açmayı, entelektüel düzeyde yeni bir yol aralamayı hedefleyerek 1999 yılında Ankara’da faaliyete başlayan yayınevimizin en başta gelen hedefi, kaliteli düşünce eserlerini okuyucularımızın beğenisine sunmak olmuştur. Bu çerçevede her geçen gün genişleyen yazar kadromuz, artan kitap sayımızla birlikte “yayılmayı” hak eden düşünceleri yaymaya ve kültüre hizmet etmeye devam ediyoruz.

Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Siyaset Felsefesi, Siyaset Sosyolojisi, Tarih Felsefesi özellikle ilgilendiğimiz alanları oluşturuyor. Lotus markamızla özellikle bu alanda yazılmış kaliteli eserleri yayınlıyoruz.

Farklı alanlarda da yayın yapmak amacıyla grubumuzun diğer markaları olan Kent Kitap, Kitab-ı Hayat, Likya, Otorite Yayınları da yine yetkin ve kaliteli eserleri yayınlamaya devam ediyor. Kent Kitap markamızla ağırlıklı olarak edebiyat eserlerini ve popüler kitapları, Kitab-ı Hayat markamızla maneviyat kitaplarını, Likya markamızla kültür araştırmalarını, Otorite markamızla hukuk, siyaset, iktisat incelemeleriyle doktora ve yüksek lisans tezlerini yayınlıyoruz.

Cemil Meriç’in ifadesiyle hür fikrin kalesi olduğuna inandığımız dergilerin düşünce hayatımızdaki önemine binaen “Düşünen Siyaset” isimli bir dergimiz yıllardır okuyucularımızla buluşuyor. Her sayısında, “bu hür kaleden” düşünce ufuklarına yeni tohumlar atılıyor, yeni pencereler açılıyor. Düşünen Siyaset sayfalarında bu güne kadar 200’den fazla düşünce adamının yazıları okuyucuyla buluşurken dergimiz, Türkiye’de entelektüel hayatının nabzını tutan, entelektüel gündemi belirleyen bir yayın olma vasfını kazanmıştır.

Yayın Grubumuz, sadece kitap yayınlamakla kalmayıp, dünyaya yeni bir bakış açısıyla yaklaşmanın sır perdesini aralayarak, binlerce yıllık kültürün ışığı ile geleceğe yürüyenlere yol arkadaşlığı yapmaya devam ediyor.

 

KENTKİTAP – www.kentkitap.com

KENTKİTAP, LOTUS YAYIN GRUBU markası olarak 2007 yılında ilk kitaplarını okuyucularıyla buluşturdu.

KENTKİTAP markamızla roman, hikaye, deneme, popüler tarih, güncel vb. konularda popüler kitaplar yayınlıyoruz.

KENTKİTAP grubumuz bünyesinde yeni bir marka olmasına rağmen ilgi çekici ve edebi değeri yüksek  kitapları değerlendirerek  kısa sürede çok satan kitaplar yayınlamayı başarmış ve Türkiye genelinde tanınan etkin bir marka haline gelmiştir.

www.otoritekitap.com

www.likyakitap.com

www.kitab-ihayat.com

DÜŞÜNEN SİYASET – www.dusunensiyaset.com

1999 yılından bu yana yayınlanan hakemli disiplinler arası bir sosyal bilimler dergisidir. Bu güne kadar yüzlerce yazarın  makalesini sayfalarında okuyucularıyla buluşturmuş “Entelektüel hayatın nabzı” sloganını hakedecek şekilde Türkiye’de entelektüel gündemi belirleyen bir yayındır. Derginin yayın kurulu ülkemizin seçkin yazarlarından Dursun Ayan, Atilla Bir, Kadir Cangızbay, Tevfik Erdem, Kenan Gürsoy, Turhan Ilgaz, Ahmet İnam, M. Macit Kenanoğlu, E. Fuat Keyman, İlber Ortaylı, Necati Öner, Erendiz Özbayoğlu, Ahmet Özcan, Mümtaz’er Türköne ve Abdüllatif Tüzer’den oluşmaktadır.

BUDDOOR – www.buddoor.com

Online kitap satış sitesi. (Hazırlıkları sürüyor)

HLotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.