Ana Sayfa > LOTUS YAYIN AİLESİ

LOTUS YAYIN AİLESİ

Binlerce yıl öncesinin birikimiyle 1999’a… 1999’dan Geleceğe…

Düşünce dünyamızda yeni bir perspektif açmayı, entelektüel düzeyde yeni bir yol aralamayı umut ederek 1999 yılında faaliyete başlayan yayın ailemizin hedefi, nitelikli düşünce eserlerini, edebi eserleri okurla buluşturmaktır. Bu çerçevede her geçen gün farklı düşünceleri yaymayı; edebi açıdan değerli gördüğümüz eserleri kaliteli bir sunumla, okurla buluşturmayı; düşünce, edebiyat ve sanatla kültürel çeşitliliğe hizmet etmeyi sürdürüyoruz.

Dünya edebiyatında ve düşünce tarihinde yer etmiş eserleri [Lotus Klasikleri], yerli klasiklerimizi [Lotus Çınarları], gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen önemli metinleri [Lotus Hazineleri] yayımlamaya önem veriyoruz. Ayrıca; Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Siyaset Felsefesi, Siyaset Sosyolojisi, Tarih Felsefesi özellikle ilgilendiğimiz alanları oluşturuyor. Lotus markamızla özellikle bu alanlarda yazılmış kaliteli eserleri yayımlıyoruz.

Lotus yayın ailemizin kardeş markaları Kent Kitap, Kent Kardeş, Kitab-ı Hayat, Likya, Güçlü Psikoloji Yayınları, Otorite ve Patara da yine yetkin ve kaliteli eserleri yayımlamaya devam ediyor. Kent Kitap markamızla edebiyat eserlerini ve popüler kitapları; Kent Kardeş markamızla hedef kitlesi çocuklar ve gençler olan eserleri; Kitab-ı Hayat markamızla maneviyat kitaplarını; Likya markamızla kültür araştırmaları, dil kitapları, kişisel gelişim ve psikoloji alanında kitapları; Otorite markamızla hukuk, siyaset, iktisat incelemeleriyle doktora ve yüksek lisans tezlerini yayımlıyoruz.

Yayın ailemiz, sadece kitap yayımlamakla kalmayıp, dünyaya yeni bir bakış açısıyla yaklaşmanın sır perdesini aralayarak, binlerce yıllık kültürün ışığı ile geleceğe yürüyenlere yol arkadaşlığı yapmaya devam ediyor.


MARKALARIMIZ


LOTUS YAYINEVİwww.lotuskitap.com

KENTKİTAPwww.kentkitap.com

KENTKİTAP, LOTUS YAYIN GRUBU markası olarak 2007 yılında ilk kitaplarını okuyucularıyla buluşturdu.

KENTKİTAP markamızla roman, hikaye, deneme, popüler tarih, güncel vb. konularda popüler kitaplar yayınlıyoruz.

KENTKİTAP grubumuz bünyesinde yeni bir marka olmasına rağmen ilgi çekici ve edebi değeri yüksek  kitapları değerlendirerek  kısa sürede çok satan kitaplar yayınlamayı başarmış ve Türkiye genelinde tanınan etkin bir marka haline gelmiştir.

OTORİTE www.otoritekitap.com

1998 yılında kurulan Lotus Yayıncılık Ltd. Şti, LOTUS YAYIN AİLESİ çatısı altında OTORİTE markasıyla 2008 yılından beri sosyal bilimler alanında yetkin yazarların kaleme aldığı elliden fazla sayıda farklı kitap yayımlamıştır.
Otorite markamızla yayımladığımız kitaplarımız dünyanın Harvard, Stanford, Princeton, Columbia gibi saygın üniversitelerinin kütüphane kataloglarında yer almaktadır. Kitaplarımız yaygın dağıtımla kitapçılarda ve online kitap satış sitelerinde yer almaktadır.
Bu vasıflarıyla yayınevimiz Tanınmış Uluslararası Yayınevi statüsüne sahiptir.
Otorite markamızla iktisat, yönetim, felsefe, tarih, sosyoloji vb. sosyal bilim alanlarında inceleme-araştırma eserleri yayımlıyor yetkin tezleri kitaplaştırıyoruz.

LİKYA – www.likyakitap.com

Kültür, Psikoloji, Eğitim, Kişisel Gelişim vb. alanlarda yayımlar yapıyoruz.

KENT KARDEŞwww.kentkardes.com

Minikler ve ilk gençlik çağları için kitap ve kültür ürünleri yayımlıyoruz.

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.