Ana Sayfa > Genel > Kaş’ta Yaya Geçit Çizgileri Yenilenmeli: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 56

Kaş’ta Yaya Geçit Çizgileri Yenilenmeli: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 56

ilyastorgacÇok gezen çok bilir! Aslında bu sadece hafızanın kıyaslama yapmasıdır. Gittiği yerlere hayatı kolaylaştırıcı uygulamaları memleketine döndüğü zaman görememesinin bir tezahürüdür. Belki de “böyle güzellikler niye benim ülkemde olmuyor? Ben kendi vatanımda niye böyle hayatı kolaylaştıran uygulamaları yaşamıyorum”un isyanıdır da…

İlçemizde uzun yıllardır yaşayan artık Kaşlı olan Nilgün Ardal Hanımefendi’nin geçen yıl yerel medyada çıkan talebi ile Kaş tarihinde ilk defa yaya geçidi çizgileri ile tanışmış oldu.

Bu konuda kendilerine şahsım adına bir “TEŞEKKÜR” borcum var: Teşekkürler Nilgün Hanım!

yayaBu insani görevimizi yaptıktan sonra konumuza geri dönelim. Aslında bu tür konular hayatımızı kolaylaştıran, düzene koyan basit, düşük maliyetli uygulamalardır. Ancak yakın körlüğü müdür nedir çoğu zaman “es” geçtiğimiz konulardır. Belki binde bir olur ama bu tür konuların ihmali bazen hayatımıza mal olur. İnsanoğlu farklı kılan özellik bu noktada devreye giriyor. Gelecekte olabilecek olumsuzluklar için bu günden tedbir almak! Bunun en iyi örneği Havacılık sektöründe uygulanmaktadır. Bir cıvatanın bile önemi çok büyüktür. Yoksa koca bir uçak ve içindekilerin sağlam kalma ihtimali hiç yoktur.

Dikkat ettim de bu uygulamadan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi “Önce Yaya” uygulaması başlatmıştı! Kaşlı hemşerilerimin gülümsediklerini görüyor gibiyim… Evet, çok da haklısınız… Hayatta KÖTÜLER ÖRNEK OLMAZ! Doğru ve güzel projeler ürettiğiniz zaman isminiz ne olursa olsun asıl “BÜYÜK” sizsiniz…

Yoksa siz hala büyük olmayı hazmedemediniz mi?

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

trafik1 trafik2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.