Ana Sayfa > Genel > Olimpik Salonlar Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 10

Olimpik Salonlar Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 10

ilyastorgacDoğu Antalya’da verilen en büyük çabaların başında turizmi 12 aya yayma çalışmaları gelmektedir. Çünkü sürekli istihdam garantisi verilemediği müddetçe kaliteli personelin başka alanlara, başka yerlere kaçma riski her zaman mevcuttur. Bu nedenledir ki turizmi 12 aya yayma çalışmalarına aralıksız kafa yorulmaktadır turizm işletmecileri, girişimcileri tarafından. Bunun bir yolu da kapalı mekânlarda yapılacak sporlara ev sahipliği yapabilecek tesisleri inşa etmektir. Bu meyanda Batı Antalya’ya Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri tarafından Kemer, Kumluca, Demre ve Kaş’a olmak üzere dört tane Olimpik Kapalı Spor Salonu kazandırılmasına çalışılmaktadır.

Olimpik Kapalı Spor Salonları’nda daha çok masa tenisi, boks, güreş, judo, tekvando, eskrim, basketbol, voleybol, satranç vs. gibi olimpiyat, Universiad gibi uluslar arası çapta spor organizasyonlarına ev sahipliği yapılmalıdır.

olimpik

Hatta bu salonlar maliyeti biraz daha arttırılarak yüzme havuzuna dönüşebilecek teknik özellikte yapılarak spor çeşitliliği arttırılmalı ve bu spor türlerine göre organizasyonlar gerçekleştirilmelidir. Bu sayede hem 12 ay turizm yapma imkânı sağlanacak, hem de düzenlenen bu organizasyonlar sayesinde Batı Antalya’nı tanıtım işleri ve reklamı yapılmış olacaktır.
Bunu yanında da kurulacak spor kulüpleri ile de bölge insanımızın çocukları spor konusunda eğitilecek, dünya çapında rekortmen sporcularımızın yetişmesine vesile olunabilecektir. Ayrıca bu rekortmen sporcularımızın yetiştiği yerler ve sponsor olayları ile de Batı Antalya ve işletmelerinin tanıtımı çok düşük maliyet ile yapılmış olacaktır. Bunun ne demek olduğunu dünyaca ünlü bir sporcuyu, sanatçıyı işletmeniz, belediyeniz adına çağırmayı deneyin de talep edilen rakamı kulaklarınızla duyun ki ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız…

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.