Ana Sayfa > Genel > Kaş-Gömbe Uçan Balon Festivali Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 64

Kaş-Gömbe Uçan Balon Festivali Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 64

ilyastorgacKaş ilçe merkezi küçük, şirin bir yer ama bir o kadar da turizm çeşitliliğini içinde barındıran bir zenginliğe sahip. Ancak her zaman söylediğimiz gibi de yatırım mağduru!

Kaşlıların yüzyıllardan beri yaylak olarak kullandıkları Gömbe’leri var. Gömbe demek birazda zenginlik alameti demek oldu artık Kaş’ta. Kaş’ın merkezindeki konutlar kışlık mesken olarak kullanılırken Gömbe’deki evlerden Kaş’ta hâkim olan Akdeniz’in dayanılmaz sıcağından kaçıp ferahlanıldığı yazlık mekân olarak algılanır oldu.

Üstelik burada yıllar yılı hiç aksatılmadan sürdürülen ve Temmuz – Ağustos aylarında devam eden bir de Gömbe Panayırı olgusu karşımızda durup dururken.

balon2

Turizmi çeşitlendirmek, on iki aya yaymak için değişik aktiviteler yapmak her zaman kar getirir. Ancak bunları yaparken diğer turistik yerlerde yapılmayan-yapılamayan, medyada yer bulabilecek ve insanların dikkatini daha çok çekebilecek aktivitelere öncelik tanınırsa sanırım getirisi Kaş’ımıza, insanımıza, memleketimize daha çok olacaktır.
İşte bu düşüncelere Kaş ilçesinde sürekli olarak yapılacak ve ismi Gömbe ile özdeşleşecek “KAŞ – GÖMBE UÇAN BALON FESTİVALİ” düzenlenmelidir.

Düşünsenize, insanlar balonlar 1980 metre rakımdan Akdağ’ı, Yumru Dağ’ı Sütleğen’in yeşilliklerini seyrederek sahillere gelecek ve Kaş-Kalkan’ın üzerlerinden mavinin her tonunu içinde barındıran Akdeniz ile final yapacakları sporla günlerini geçirecekler. Bence hayali bile cihan değer…

Bu fikrini bizimle paylaşan İzzet Ova kardeşime “TEŞEKKÜR!” ediyorum.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

balon

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.