Ana Sayfa > Genel > Kaş Alışveriş Festivali Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 65

Kaş Alışveriş Festivali Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 65

ilyastorgacTurizm demek biraz da “tüketim” demek değil mi? Tüketim yaparken biraz eğlenmek, coşmak, yeni yeni yerler görmek, değişik lezzetler tatmanın yanında turistik seyahat yaptığı yerlerden o yöreye özgü, o yeri hatırlatan hediyeler almak değil mi biraz da!

Şimdilerde pek çok şehirde, alışveriş merkezlerinde, belediyelerin düzenledikleri sokaklarda bu uygulama sezon boyu yapılmaktadır. İnsanları kendine çeken, o yerin tanınmasına etken olan, markalaştıran da bir özellik galiba bu.

Nasıl ki Kaş’ımızın “Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları”, “beton barı” Kaş’ı farklı kılan öğeler ise böyle bir etkinlik de ayrıca bir anlam ve değer kazandıracaktır Kaş’ımıza…

Turizmi çeşitlendirmek, on iki aya yaymak için değişik aktiviteler yapmak her zaman kar getirir. Ancak bunları yaparken diğer turistik yerlerde yapılmayan-yapılamayan, medyada yer bulabilecek ve insanların dikkatini daha çok çekebilecek aktivitelere öncelik tanınırsa sanırım getirisi Kaş’ımıza, insanımıza, memleketimize daha çok olacaktır.

Kaş ilçesinde sürekli olarak düzenlenecek ve ismi KAŞ ile özdeşleşecek “KAŞ ALIŞVERİŞ FESTİVALİ” düzenlenmelidir.

Eşsiz beldemiz Kaş’a gelen insanlar unutamadıkları Kaş’a ait hatıralarını yaptıkları alışverişler ile ölümsüzleştirecekler, zaman zaman gardıroplarını aştıklarında gördükleri Kaş hatıraları ile o unutulmaz anlarını hatırlayacaklar… Ben tuttum bu fikri!

Bu fikri sezonu on iki aya yaymak, değişik gurupları da ilçemize çekebilmek adına Kaş ismi ile özdeşleşen Cumhuriyet Bayramı ile 10 Kasım tarihleri arasına serpiştirmek veya uzatmak çok da makul bir fikir olsa gerek.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

alver1 alver2 alver3

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.