Ana Sayfa > Genel > Kaş Kitap Fuarı Düzenlensin: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 66/1

Kaş Kitap Fuarı Düzenlensin: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 66/1

ilyastorgacTurizm demek biraz da “marka” olmak demektir. Kaş’ın yetiştirdiği nadir şahsiyetlerden biri olan Prof. Dr. Ali Özden imzaladığı bir kitabına “Kaş’ın bir kültür şehri olması gerektiği…” özlemini de içinde barındıran her toplumda elit kabul edilen “KİTAP” temalı bir organizasyon yapılmalı…

Şimdilerde gelir düzeyinin artması, iktidar erkinin Milli Eğitim Müfredatı içine koyduğu “her sabah bir ders kitap okuma saati” uygulaması, yayıncılık hayatının önceki yıllara oranla 4–5 kat artması, ticari işletmelere internet ortamında site açma mecburiyeti getirilmesi, her ile bir üniversite, her ilçeye bir yüksekokul gibi uygulamalar şüphesiz kültür hayatımıza ivme kazandıran, okuyan ve kültürlü nesiller yetiştirmek adına atılan önemli adımlardır bence.

Nasıl ki Kaş’ımızın “Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları”, “beton barı” Kaş’ı farklı kılan öğeler ise böyle bir etkinlik ta ayrıca bir anlam ve değer kazandıracaktır, Kaş’ımıza yapılacak bir “Kitap Fuarı”.

kfuar2Turizmi çeşitlendirmek, on iki aya yaymak için değişik aktiviteler yapmak her zaman kar getirir. Ancak bunları yaparken diğer turistik yerlerde yapılmayan-yapılamayan, medyada yer bulabilecek ve insanların dikkatini daha çok çekebilecek ismi ile marka olabilecek aktivitelere öncelik tanınırsa sanırım getirisi Kaş’ımıza, insanımıza, memleketimize daha çok olacaktır.

Kaş ilçesinde sürekli olarak düzenlenecek ve ismi KAŞ ile özdeşleşecek “KAŞ ULUSLAR ARASI KİTAP FUARI” düzenlenmelidir.

Bu konuda dışarıdan katılmayı bırakın sadece Kaş-Kalkan ve diğer sahil kasabalarında yaşayan yerleşik “Yeni Kaşlılar”ın bile katılımları, destekleri ile bu iş gayet güzel kotarılabilir.

Eşsiz beldemiz Kaş’a gelen insanlar unutamadıkları Kaş’a ait hatıralarını yaptıkları alışverişler ile ölümsüzleştirecekler,  her toplumda her zman ayrıcalıklı bir yere sahip olan ve sevdikleri yazarların imzalı “Kitap”larını zevkle okuyacaklar, kitaplıklarında özenle saklayacaklardır.

Bu fuarın yapılış tarihi ve yeri iyi analiz edilerek planlanmalıdır.

Bu konuda daha önce uzun bir aradan sonra tekrar yapılan Kaş Kitap Fuarı’na yönelik yazdığım yazıyı yarın sizlerle paylaşmak isterim.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus – 

kfuar

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.