Ana Sayfa > Genel > Kaş’ta Engelli Vatandaşlar İçin Özel Alanlar Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 61

Kaş’ta Engelli Vatandaşlar İçin Özel Alanlar Yapılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 61

ilyastorgac“Pozitif ayrımcılık” yapılan konuların başında şüphesiz “Engelli” vatandaşlarımız gelir. Kadın ve çocuklar vs… ile devam eder. Bu konulardaki yapılan her düzenleme bize “insan” olduğumuz hatırlatır ve kim yaparsa yapsın “Takdir” edilir. Bu bütün toplumlarda da aynıdır.

Bugün için “çok şükür!” sağlıklıyız… Ama yarın için bir garantimiz var mı? Her an hayatımızı ve sağlığımızı kaybetme riskini yaşamıyor muyuz?

engelliAsıl olan Engellilere yardım etmek değildir “insani” olan. Engelli vatandaşlarımızın yardıma muhtaç olmadan yaşayabilecekleri, hayatlarını kolaylaştıracak düzenlemeler yapmaktır. Ana fikir bu olmalıdır. Bu engelli vatandaşlarımıza yapılacak en büyük yardım olacaktır. Bu düzenlemeler onların hayatlarını kolaylaştıracak, yardımsız yaşayarak kendi özgüvenlerini kazanacak ve yaşam kalitesini arttıracaktır.

Bu konuda Meclis tarafından çıkartılan bir kanun var ancak uygulama tarihi ötelendi bildiğim kadarı ile… Bu düzenlemeleri kanun yaptırımını beklemeden vicdani sorumlulukla özel işletmelerimize, meskenlerimize, sokaklarımıza duyarlılık göstererek yapmalıyız. Belki bir nebze vicdani sorumluluğumuzdan kurtulur, vicdanımızı rahatlatırız…

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

ozurlu1 ozurlu2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.