Ana Sayfa > Genel > Kaş’a Piknik Alanları Kazandırılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 60

Kaş’a Piknik Alanları Kazandırılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 60

ilyastorgacKaş cennetlerden bir köşe… Güzel, şirin bir yer… Havadar, güneşi, oksijeni, iyotu bol… Bu kadar bolluk bile insanoğlunu tatmin etmiyor… Haydi, bir yerlere gidelim, piknik yapalım diyor, doğal olarak ve hayatındaki monotonluğu kırıp değişik şeyler yapmak istiyor. Kaşlı birinin piknik yapamaya gidiyoruz! Sözü çoğu kimseyi de incitebiliyor: “Kaş gibi bir yerde yaşıyorsunuz, ayrıca pikniğe gitmeye ne hacet?”

Dışarıdan bakılınca öyle de içinde yaşayanlar için de hayli sıkıcı oluyor. Değişiklik olsun, biraz deşarj olalım diyerek dış kapıdan adımınızı attığınızda sizi bir sürpriz bekliyor olacaktır: “Kaş’ta piknik alanımız yok!”

Evet, maalesef özel işletmeler dışında sizin hiçbir ücret ödemeden piknik yapabileceğiniz bir alan maalesef yok! Çünkü bu güne kadar hiç ihtiyaç hissedilmemiş… Kimin nerde canı isterse kurmuş ocağını yapmış pikniğini… Bir denetim mekanizması olmamış veya var da kontrol etmeye gerek görülmemiş…

piknik2Tabi devir değişti artık! Nüfus çoğaldıkça, ihtiyaçlarda artıyor doğal olarak. Bir de turizm dolayısıyla geliş-gidişler artıyor… Görgü, bilgi çoğalıyor… İnsanoğlu bu doymak nedir bilmiyor, istiyor da istiyor: “Falanca yerde var da biz de niye yok!”

Haklıdır… Bu insan için bir kolaylıksa, güzellikse Kaş’ta da olmalı! Olması da güzel olur… Güzelliğe değer katar…

Pek çok belde bile vatandaşları için planlı, düzenli, gölgesi, yeşili, suyu, çöpü, wc’si düşünülmüş piknik alanları oluştururken Kaş’ın da böyle bir düzenleme yapmasının zamanı gelmedi mi?

İşte bu fikri bizimle paylaşan, Kaş’ın böyle bir piknik alanına kavuşmasını ve özellikle yazmamızı isteyen kişi CHP Kaş Gençlik Kolları Üyesi Musa Demircan’dır. Kendisine bu güzel fikrinden, projesinden, projesini bizimle paylaşmasından dolayı bir kez daha “TEŞEKKÜR” ediyorum. Selamlar, sevgiler…

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

piknik

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.