Ana Sayfa > Genel > Başbakan “Bedelli Teklifi” Hakkında Bilgilendirildi mi?

Başbakan “Bedelli Teklifi” Hakkında Bilgilendirildi mi?

Rusya dönüşü bedelli askerlikle ilgili soruları yanıtlayan Başbakan Erdoğan şu şekilde konuştu:

“‘Siz, ‘proje’ diye bir ifade kullandınız da, bunun neresi proje yahu, böyle proje mi olur? Böyle ayaküstü yolda giderken proje açıklanır mı? Bu kiminle oturulmuş, ne konuşulmuş, ne yapılmış? Bir defa sokakta bakıyorsunuz birileri bir şeyler söylüyor, ‘Bedelli askerlik gelecek mi, gelmeyecek mi; bedelli askerlik olur mu olmaz mı?’ Bu ne getirir, ne götürür, şu anda halkımızın bu noktadaki tavrı nedir, ne değildir!

Bu ülkede parası olan var, parası olmayan var; e şimdi siz kalkıp da parası olana bedelli askerlik  ‘Buyur kullan’ diyeceksin, e parası olmayan, ‘O da gitsin askerliğini yapsın’ diyeceksin. Bunu adalet terazisine oturtmak durumundasınız. Eğer bu o kadar rahat bir şey olsaydı, benim vatandaşımın, halkımın belli bir kesimini mağdur etmeyeceğini biz bilseydik, biz buna inansaydık biz bunu bugüne kadar çoktan hallederdik, hiç bunu bugüne kadar bekletmezdik.”

Ardından Başbakan Erdoğan, böyle bir konu üzerinde durulacaksa,  seçimden sonra olacağını belirtti ve o zaman gerekirse, referanduma gidilebileceğini ve konunun halkın kararına bırakılacağını söyledi.

Burada akla gelen soru şu oluyor: Acaba teklifin içeriği ile ilgili Başbakan bilgilendirilmiş mi? Çünkü CHP’nin teklifinde maddi gücü olmayan mükelleflerin “bedelsiz” olarak temel askerliklerini yaparak askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları öngörülüyor.

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.