Ana Sayfa > Genel > Bu Kitap İsrail’in Uykularını Kaçırabilir

Bu Kitap İsrail’in Uykularını Kaçırabilir

FİLİSTİN DUVARI’NIN ARDINDA İŞLENEN CİNAYETLER ARTIK DAHA DA UNUTULMAZ

İSRAİL’in Sebep Olduğu İnsanlık Dramını Gözler Önüne Seren “Seni Vurmasınlar Annem” Adlı Belgesel Niteliğindeki Roman, Postiga Yayınları’ndan Çıktı… 
 
Bir insanlık dramını anlatan kitap, tamamen gerçek olaylardan yola çıkılarak kaleme alınmış.

Romanın başkahramanı Aziz, vatanı Filistin’den Türkiye’ye okumak için gelen diğer Filistinliler gibi bizim aramızda, sessizce yaşıyor.

Onun, ailesinin ve Gazze saldırılarında can veren nicelerinin hayat hikâyelerini okurken sarsılacak ve belki de yaşananlara inanamayacaksınız.
 
Çünkü sizin ülkeniz paramparça edilmedi. Çünkü sizin özgürlüğünüz duvarlar arasına hapsedilmedi. Çünkü siz hiç üzerine bombalar yağan bir toprak parçasında kalan annenizin ölmemesi için çaresizce dualar etmediniz. Çünkü sizin aileleriniz bir dünya insanın gözleri önünde hunharca katledilirken, o bir dünya insan tarafından yalnız bırakılmadınız…

“Seni Vurmasınlar Annem”, ülkesi, hayatları ve hayalleri istila edilmiş, Berlin Duvarı’nın on katı büyüklüğündeki, utançtan örülme Filistin Duvarı’nın içine hapsedilmiş, tek kurtuluş yolları yirmi metre derinliğindeki tüneller olan Filistinlilerin ve bu duvarların ardında kalıp da ülkesine dönemeyenlerin hayat hikâyelerini konu edinmektedir.  

Romanın tanıtım bülteninde “Bu roman, dünyanın gözleri önünde cereyan eden bir insanlık dramına ışık tutmak için kaleme alınmıştır.” vurgusu yeralan kitap “Filistin Duvarı’na kanla yazılan acı bir roman…” sloganıyla okuyucunun karşısına çıkıyor. 

“Gazze’deki İnsanlık Dramı Neden Bitmiyor?”,  “İsrail, Gazze Kıyılarındaki Doğalgaz’ı mı İstiyor?” sorularının cevabını öğrenmek için bu romanı okumak gerekiyor.

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.