Ana Sayfa > Genel > Demre’ye 7 Adet 5 Yıldızlı Tesis!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 16

Demre’ye 7 Adet 5 Yıldızlı Tesis!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 16

ilyastorgacDemre’nin bu güne kadar yaşadığı en büyük engel Konaklama tesislerinin olmayışıdır. Bu açığı ortadan kaldırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı geçmiş yıllarda 7 konaklama için yer tahsis etmiştir. Ancak tahsis edilen yerlere yapılacak yatırımın geri dönüşümü ilçeyi dış dünya ile bağlayan yolların standartların altında olmasından mütevellit uzun vadede olacağından yatırımlarını yollar yapılıncaya kadar askıya almışlardır.

Ulaşım hakikaten batı Antalya için kadim bir sorun olmuştur. İçinde bulundurduğu turizm çeşitliliği, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri belki de tamamen ulaşım sorunundan dolayı bugüne kadar paraya tedavül ettirememiştir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde çok nadir yakaladığı devlet-millet kaynaşması sayesinde asırlık sorunların ortadan kalkma zamanı gelmiş gibi görünmektedir. Doğdukları andan itibaren bu sorunu iliklerine kadar yaşayan yöre insanı sağduyusunu kullanarak istikrarın sürmesi yönünde kararlılığını gösterecek ve bir daha asla yaşamayacakları yol sorununu kökünden halledilmesi için tavrını belirleyecektir.

Ulaşım işi de hükümetin kararlı tutumu ile halledilecektir. Ve toprak altında yatan 10 milyar dolar insanımızla buluşacağı günler çok yakındır.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

demre1 demre2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.