Ana Sayfa > Genel > Fahrettin Taşkesenlioğlu: Etnik Ayrımcılık Temelli Siyaset Yapmayacağız

Fahrettin Taşkesenlioğlu: Etnik Ayrımcılık Temelli Siyaset Yapmayacağız

AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için 126 kişinin başvurduğu Erzurum’da, özellikle Fahrettin Taşkesenlioğlu’nun ismi dikkatleri üzerine çekiyor.  AK Parti’den aday adayı olabilmek için uzun süredir sürdürdüğü ARAS EDAŞ Müessese Müdürlüğü görevinden istifa eden Fahrettin Taşkesenlioğlu, siyasetle birebir ilgili bir ailenin içinden geliyor. Türkiye’nin çok partili hayata geçişiyle koşut olan bu ilgi, başta Erzurum olmak üzere, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yüzyıllara dayanan büyük bir itibar ve etkinliğe sahip olan Taşkesenli ailesinin devlet ve millet yararına önemli hizmetlerde bulunmasını sağlamıştır.

Aynı zamanda 1957-1960 yılları arasında Demokrat Parti’den ve 1969-1974 yılları arasında da Adalet Partisi’nden Erzurum milletvekili seçilen merhum Fethullah Taşkesenlioğlu’nun oğlu olan Fahrettin Taşkesenlioğlu,  “işimiz hizmet gücümüz millet” ilkesini kendisine şiar edinmiş AK Parti’den aday adayı olarak, devlet ve millet yararına çalışmaya devam etmek istediğini ifade ediyor.

Taşkesenlioğlu, mensubu bulunduğu Taşkesenli ailesinin, Erzurum’un coğrafi, siyasi ve demografik yapısı açısından önemli bir konumu bulunan Hınıs, Tekman, Karaçoban, Karayazı, Çat, Pasinler ve Horasan gibi güney ilçeleri ile Erzurum merkez ilçelerinde büyük bir etkinliğe ve geniş bir tabana sahip olduğunu ve Erzurum’da etnik ayrımcılığa dayalı olarak yürütülen siyasetin önünü yalnızca kendilerinin kesebileceğini ifade ediyor.   

       Siyasette etnik ayrımcılığa karşı olduğunu her platformda dile getiren Taşkesenlioğlu, seçildiği takdirde, hizmet eksenli çalışarak büyük projeler peşinden koşacağını ve kuzey-güney ya da doğu-batı ayrımı yapmadan Erzurum’u hak ettiği hizmetlerle buluşturmaya çalışacağına dair de seçmenlerine güvence veriyor.

– Haber Lotus –

HLotus

5 thoughts on “Fahrettin Taşkesenlioğlu: Etnik Ayrımcılık Temelli Siyaset Yapmayacağız

  1. Bölgede ailenizin etkinliği çok fazla. Güney ilçelerdeki etkinliğinizin yanısıra merkezde de çok sevilen bir ailesiniz inşallah muvaffak olursunuz başarılar diliyorum..

  2. sizi meclis çatısı altında görmek bölge halkı olarak bizleri onulandıracaktır inş. adaylık sürecinizde herşey gönlünüzce olur.

  3. sayın taskesenlı aılesının kıymetlı mensubu..yuzyıllardır bu cografyada hızmet etmıs buyuk bır aılenın onemlı ısımlerınden bırı olan faherrtın bey onemlı bır konuyya degınms.ozellıkle guney ılclerde farklı ıdeolojılere mensup kesımlerı kucaklayacak bır ısım.hayırlı olsn..

  4. Tanınmış ailenin tanınmış simalarından olan Sayın Taşkesenli yolunuz açık olsun.Babanızın yolunda gitmeniz temennisi ile..

  5. Sayın Taşkesenlioğlu umarım AK Parti sizin gibi değerli bir şahsı değerlendirir..Erzurum’a yaptığınız hizmetleri Meclis çatısı altında devam ettirmenizi canı gönülden istiyorum.Başarılar dilerim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.