Ana Sayfa > Genel > FSK’da “Bir Kazak Türküsü”

FSK’da “Bir Kazak Türküsü”

Fotoğraf Sanatı Kurumu’nda 30 Aralık 2011 Cuma günü 19:00-22:00 saatleri arasında fotoğraf sanatçıları Necip Evlice, İsmail Haykır ve Sıtkı Fırat’ın katılacağı fotoğraf gösterisi ve söyleşi düzenleniyor.

“Bir Kazak Türküsü” Söyleşi ve fotoğraf gösterisi katılımcılarından Necip Evlice  etkinliğe 16-26 Ağustos 2011 tarihlerinde Kazakistan coğrafyasından izlenimleri ve fotoğraflarıyla katılıyor.

Necip Evlice kimdir?

Doğumu: 1956, Andırın / K. Maraş

İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Maraş’ta tamamladı. AÜ DTCF Kütüphanecilik Bölümünü bitirdi (1985). Kültür Bakanlığında kütüphaneci olarak çalıştı. Daha sonra Ankara’da yayıncılığa başladı. Öncü Kitap Yayınevini ardından Öncü Basımevini kurdu ve yönetti. Almanya gezi notlarını içeren Batı Topu isimli kitabı İdris Hamza imzasıyla çıktı (1983). Radyo oyunları da yazdı. Evlice, evli ve üç çocuğu var. Halen kendine ait Öncü basımevini işletmeyi sürdürüyor. Şiir ve yazı çalışmalarına lise yıllarında başladı. Yazı ve şiirleri 1979’dan itibaren Edebiyat dergisinde yayımlandı.

Lise ve üniversite yıllarında ilgilendiği ve uzun süre ara verdiği fotoğrafa, 2004 yılından itibaren yoğun bir ilgiyle geri döndü.

Eserleri

Şiir: İkindi Tayfaları (1991)

Gezi: Batı Topu (1983) 

 

“Bir Kazak Türküsü”

FSK (Fotoğraf Sanatı Kurumu), Fevzi Çakmak Sokak, No: 22/2,

Üçlü Gösteri: Sıtkı Fırat, İsmail Haykır ve Necip Evlice

– Haber Lotus –

HLotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.