Ana Sayfa > Genel > Kaş Sahilleri Düzenlenmeli: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 54

Kaş Sahilleri Düzenlenmeli: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 54

ilyastorgacTatil deyince ülkemizde ilk akla gelen deniz ve plaj oluyor… Belki alışkanlık belki de bir özlem… Belki de bunun içindir deniz kültürü olan yerler karasal iklimlerin olduğu bölgelerdeki kültürlerden bir bakışta sıyrılıvermesi…

Kaş ilçesinin çevresi deniz olmasına rağmen maalesef plaj düzenlemeleri bir elin parmakları sayısını bulmaz… Bunların çoğu da özel işletmelere aittir. Hâlbuki halkın rahatlıkla girebileceği, ücretsiz plajlar düzenlenmemiştir.

Oysa denize bu kadar yakın olan bir ilçenin her tarafı Halk plajı olmalıdır. Kaş merkezde yaşayıp de denize giremeyen aileler kalmamalı. Bu imkân her vatandaş için oluşturulmalıdır.

kassahiliBunun için taşlık, kayalık ve SİT alanı olan sahillere daha pratik, ucuz portatif ahşap iskeleler yapılarak halkımızın yararlanacağı plajlar inşa edilebilir. Ve iddia ediyorum bunu kim yaparsa da ister politik olsun, ister ticari olsun âbâd olur.

Bu konuda Uğur Mumcu Caddesi’nden Çukurbağ Yarımadası’na dönen yolun sağ tarafını kısım kısım İnceboğaz’a kadar ahşap iskeleler ile donatmak, denize girilip çıkılabilecek platformlar yapmak, açıkta yüzmek isteyenler için dinlenme ve atlama alanları oluşturmak çok mu zordur a dostlar?

Umuyorum Kaş halkı layık olduğu hizmetlere en kısa zamanda kavuşur…

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

sahil

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.