Ana Sayfa > Genel > Patara’da Kum Heykel Festivali Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 74

Patara’da Kum Heykel Festivali Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 74

ilyastorgacBu yıl 2 Haziran – 29 Ekim tarihleri arasında Antalya Lara’da altıncısı düzenlenen “Uluslar arası Kum Heykel Festivali” halen devam etmektedir. Sanatı kum ile ifade etmek oldukça zor olsa da açık kalış aralığına bakılırsa uzun süre dayanması için gerekli teknik çözümün üretildiği anlaşılıyor.

Bütün plaj çocukları mutlaka kumdan kale, rölyef, resim vs… yapmıştır. Hiç yapmadıysa kumların üzerine ismini yazmıştır. Kum ile oynamak, kuma yazı yazmak, kumdan bir şeyler üretmek demek taa çocukluğumuzdan başlıyor…

pataraBunu fark eden müteşebbisler kumu sanatla buluşturmuşlar… Hem Güzel Sanatlar okuyan öğrenciler, ressamlar pratik yapıyorlar, sanatlarını geliştiriyorlar hem de çok ucuza mal ettikleri eserlerini sergileme imkânını buluyorlar… Kilometrelerce uzaktan gelenler için de değişik bir şeyler görme imkânı sağlanıyor.

Seçilen konular da uluslar arası bilinen konular olduğunda da talep patlaması kaçınılmaz olmakta…

İşte bu kum ile sanatın birleştiği “Uluslar arası Kum Heykel Festivali”ni bizler Batı Antalya’da bulunan Kumluca-Finike, Demre, Patara ve Fethiye plajlarında da görmek istiyoruz. Bölgemize gelen turistlere alternatif sanat örneklerini göstermek istiyoruz.

İlyas Torgaç

 -Haber Lotus –

heykel1 heykel2

HLotus

2 thoughts on “Patara’da Kum Heykel Festivali Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 74

  1. İlyas Bey çok güzel bir öneri.teşekkür ederiz.Myra.NoelBaba,Andriake,Kekova,Simena,Beymelek Taş Evler güzel yerler.tanıtıma ve kültüre daha çok katkı sağlar düşüncesindeyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.