Ana Sayfa > Gizemler > Süper Yedili kristali ve özellikleri

Süper Yedili kristali ve özellikleri

Bu sıradışı taş; ”Kutsal Yedili”, Süper 7 Kristal mineralin güçlü bir birleşimidir. Dünya’da sadece ‘Kutsal Ruh’ anlamına gelen Rio kentinin kuzeyinde yer alan Espirito de Santo bölgesinde, Brezilya’da bulunabilir. Gerçek Santo – Kutsal Yedili kristali nadirdir.

Bazı özel örnekler, Tokyo Uluslararası Mineral Gösterisi’nde 1-4 Haziran 2018 tarihleri arasında, Shinjuku Hyatt Regency Hotel’de sergilenecek. Bu kristal türleri; derin mordan, griye, siyahtan altın ve pembenin tonlamalarına ve kristal berraklığına kadar giderek değişen, göz alıcı yedi güçlü mineralden oluşuyor.

Kutsal Yedili; Ametist, Cacoxenite, Goethite, Kristal Kuvars, Lepidocrocite, Rutile ve Smokey Quartz elementlerinin toplamını içerir.

Kristal şifacıları ve metafiziksel taş kolleksiyonerlerinin çok özel ve güçlü bir taş olarak değerlendirdikleri Kutsal Yedili; temizlemeyi, yeniden şarj etmeyi veya enerji vermeyi gerektirmeyen nadir kristallerden biri. Bu harika kristalin en küçük parçası bile, yedi mineral çeşidinin her birinin gücünü korur. Taşın enerjetik frekansı ile, şifa veren kullanımlarının sırları, açığa çıktıkça gelişmeye devam etmektedir.

Kutsal Yedili Kristali; sezgi ve durugörü gibi ruhsal yeteneklerin arttırılmasında, barındırdığı yedi mineralinin her birinin iyileştirici özelliklerini bir araya getirerek, yoğunlaştırmasında da, olağanüstü çekici olarak nitelendirilir.

 

TEK KRİSTALDE 7 MİNERAL

Kristalin 7 Yüzü:

Ametist – Uyku sorunları, soluk alma problemleri, kanın saflaştırılması, enerji odaklama çalışması, stresi, endişeyi yenme özellikleri.

Cacoxenite – Mide veya sindirim problemlerini hafifletme ve tiroidi destekleme, duygusal karışıklığın azaltılması, negatiflerin uzaklaştırılması.

Goethite – Duygusal iyileşmenin başlayabilmesi, kederle temas kurmaya odaklanma, kök çakra tıkanıklığından başlayarak onarımın kurulması.

Kristal Kuvars – Diğer çalışma taşlarının enerjilerini, güçlendirme, minerallerin iyileştirici etkisini yükseltme ve arındırma.

Lepidokrosit – Hiperaktivite belirtilerini sakinleştirme, yatıştırıcı titreşimi ile, sıklıkla çocukların içsel rehabilitasyonunda yardımcılık, korku ve endişeden kurtulma yeteneğini arttırma.

Rutil – Enerji şifacıları için faydacılık, ruhu aydınlatarak, sıkıntıları arındırmak için enerjiyi güçlendirme, negatif enerjiyi filtreleme, solunum zorluklarını giderme, hücrelerin yenilenmesi, beden boyunca enerji akışına yardım, kederli ya da zayıf bir kalp için en uygun dengeleme.

Smokey Quartz – Sakinleştiricilik, depresyonu rahatlatma, böbreklere, pankreasa şifa etkisi, karın içi ve adetlere bağlı krampları hafifletme, üreme organlarına canlılık kazandırma, doğurganlık sorunlarında güçlü bir arındırıcılık ve vücuttaki toksinleri uzaklaştırma.

 

YÜKSEK BİLİNÇ TAŞI
Kutsal Yedili Kristali, ayrıca telekinesis, telepati, bilinçlenme düzeylerinde, şifada yükselişi teşvik edebilir. Bunun bir nedeni de; parlak, kendini içten aydınlatan özelliğini sağlayan elektromanyetik dalgalar üretmesidir. Aynı zamanda auraları görmeye yardımcı olabilir. Fiziksel ve eterik düzlemler arasındaki bağlantıyı ise, yaydığı titreşimler sayesinde kurmaktadır.

Bu yüksek frekanslı kristal, asla temizlemeye veya enerji kazandırılmaya gereksinim duymadan içsel gücünü korur.

Negatif enerjili titreşimleri kesinlikle biriktirmediği ve yansıtmadığı düşünülmektedir. Kutsal özelliği de, bu bağlamda dikkat çekicidir. Enerjisi, uygulamalarda sınırsız görülür, böylece en iyi uyum, zihni netleştirme, seviye yükseltme ve ilahi bağlantı taşlarından biri ünvanını kazanır.

Enerji, şifa, koruma, güç, topraklama, psişik gelişim, psişik koruma, telepati, telekinesis, durugörü, meditasyon, aura görme, çakra açma, dengeleme, sezgi çalışmalarında, eski kalıpları uzaklaştırmada yardımcı taşların en iyisidir.

Doğada yerini alan harika armağanlardan biri olan Kutsal Yedili kristalinin, tutucuya yakın olan düşük frekansların titreşimlerini yükselttiği düşünülmektedir.

Ferda Ercan Uyulan
www.facebook.com/okultizmveenerji/

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.