Ana Sayfa > Gizemler > 14-15 Aralık 2020, Tam Güneş Tutulması, Saros 142 ve Yeni Ay

14-15 Aralık 2020, Tam Güneş Tutulması, Saros 142 ve Yeni Ay

”Tam tutulma zamanı, gölgeler keskinleşir, karanlık çöker. Güneş,  adeta bir kara deliğe dönüşür. Yüzeyini saran alevden taç görülmeye başlar. Sıcaklık düşüp, kuşlar sessizleşince, artık Ay’ın gölgesindeyiz.”

Yılın son Yeni Ay’ı ve 2020’nin tek Tam Güneş Tutulması çerçevesinde akan güçlü enerjiler, 2021’e yaklaşırken, sessizce Dünya’yı sarsarak, Yeni Yıl’ın kapısına dokunuyor. Son zamanların, virüs odaklı labirentlerinden  çıkış yolu bulmak gibi ortak bir çabanın yaşandığı şu günlerde, önümüzdeki  senenin, yolumuza güller mi, dikenler mi sereceğini düşünmek yerine, iyimserlikle bakmaya çalışmamız bize iyi gelecektir.

Zodyakın her derecesinden önemli bir enerji mesajı taşıyan Tam Güneş Tutulması, elbette doğada fiziki uyarı işaretlerinin yanında, kişisel yeni başlangıçlar için önemli tesirler sunabilir. Bunları alabilmemiz, zihinsel odağımızın kendisini sınırlayan frekanslarını değiştirmekle yakından ilgilidir.

Geleceğe bakıp, belirsizlikten başka bir şey görmeyenler varsa, düşüncelerinizin  sizi korkutmasına izin vermeyin. Küçük de olsa, yapılması planlanıp, mecburen ertelenmiş herşey için olumlu düşünceler geliştirmek ve onların hayalini terketmemek çok önemli.

Yeni Ay, bilinçaltı ve  duygusal yaşantıda periyodik yenilenmeler sağlar, Güneş tutulmaları ise, doğayı etkilemesi yanında, zihinsel yönde de değişim odaklıdır. Güneş Tutulmaları daima Yeni Ay zamanında olur, böylece hepsi sembolik bir portaldır. İçte ve dışta değişim zamanı olarak hareket ederler.

Yay Burcunda Güneş ve Yeni Ay hizalanırken, ufkunuz genişleyecek, özgürlüğe dair özlemleriniz Yay sayesinde etkinleşecektir.

Tutulma gününde veya ardılı bir hafta içinde, çok mecbur kalmadıkça, önemli bir yeni projeye başlamak, sözleşme imzalamak, yatırımda bulunmak yersiz sayılır. Zira, net düşünceler gölgelenmektedir, en iyisi biraz beklemektir.

Kısa süre önce yaşadığımız bir Ay tutulmasının ardından, başka bir tutulma daha geldiği için, tutulmalar arasındaki bir aylık süreç, olayların beklenmedik yöne sapmasına yol açabilmektedir.

Diğer yandan, bu yeni başlangıç ​​enerjisi, birçok kişide  değişiklik yapmak için güçlü isteklere dönüşebilir. Eski planlar yeniden ele alınır, Yay enerjisi ile, olumluluk, hızlı karar verme ve bağımsızlık arzusu oluşur.

Duygusallık, ilk birkaç gün sonra beklenilen tutulma enerjilerinden. Topraklanmak, kendinize zaman ayırmak, ruhunuzu besleyecek ne varsa bulmak, gelecek hakkındaki niyetleri tartmak, kalbin sesini dinlemek, yeni perspektiflere yönelmek için, bu enerjilerin, büyük ölçüde yönlendirici güçte olması mümkündür.

Yeni Ay, yılın tek Tam Güneş Tutulmasını sunmak için 14 Aralık 2020’de güneşin önünde hareket edecek. Doğanın en güzel görüntülerinden birine şahit olacak insanlar, Güney Amerika, Pasifik ya da Atlantik Okyanuslarında bulunanlar arasında olacak.

Pasifik Okyanusu üzerinden gün doğarken, Ay, Güneş diskinden bir parçayı örtmeye başlayacak ve 14.800 km. sonra tutulma Atlas Okyanusu üzerinde sona erecek. Güney Amerika’da tutulmanın görülebildiği herhangi bir yerden, baştan sona tüm tutulma, yaklaşık 3 saat sürecektir.

Güneş tutulması, her zaman olduğu gibi, Yeni Ay doğrudan Güneş ile Dünya arasına girdiğinde ortaya çıkacaktır.

Tam Güneş Tutulması; Arjantin Şili , Bolivya, Brezilya, Ekvador, Uruguay , Paraguay, Peru, Galapagoslar, Paskalya Adası, Pitcairn Adaları, Fransız Polinezyası, Falkland Adaları, Afrika’nın güneybatı kısmı; Angola, Botswana, Namibya ve Güney Afrika ile Antarktika’nın bir bölümünden izlenebilecektir.

Bu Tam Güneş tutulması; Saros 142 serisinin 23. Tutulmasıdır. Bu dizi, 1624 yılından başlayarak, 2543 yılındaki son merkezi tutulmaya kadar sürecek ve toplamda, 28 kısmi, 1 hibrit ve 43 tam tutulma üretecektir.

Böylece Saros 142 serisinde, 72 tutulma gerçekleşecektir.

Haziran 2021 yeni ayı, 10 Haziran 2021’de halkalı tutulma için Güneş önünden geçecek.

4 Aralık 2021’de yaşanacak olan, bir sonraki Tam Güneş Tutulması ise, büyük ölçüde okyanuslar üzerinde izlenebilecek.

Kış gündönümünde uzun zamandır beklenen “Büyük Kavuşum” yepyeni bir 20 yıllık döngüyü başlatıyor.

Bir süre sonra bu konuyu paylaşma dileği ile, esenlikler.

Ferda Ercan Uyulan

www.facebook.com/okultizmveenerji

www.facebook.com/karanliginmesaji

12/12/2020

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.