Ana Sayfa > Köşe Yazıları > 31 Ocak 2018 Tam Ay Tutulması ve enerjileri

31 Ocak 2018 Tam Ay Tutulması ve enerjileri

SUPER-BLOOD-BLUE-MOON ECLIPSE

 31 Ocak 2018’deki Tam Ay Tutulması, sıradışı, nadir, eşzamanlı bir karışım ve tutulma ile birlikte, dört ayrı olguyu sergileyecek. Bu Dolunay’ın ayni takvim ayı içinde yani, Ocak ayında meydana gelen ikinci Dolunay olduğunu biliyoruz. İlki, ayın başındaydı ve yılın en büyük Süperayı özelliğini taşıyordu. Çünkü Ay, Dünya’ya aylık yörüngede en yakın noktasına gelmişti. Yılda 4 veya 6 Süperay bulunur. 2018 Ocak Süperayı, 356.565 km. ile Ay’ın bize yakınlık seviyesini belirlemektedir. Standart Ay’dan % 15-25 oranında daha büyük ve daha parlak görünür ve gelgitler yaklaşık 5 cm. daha yüksektir.

 

MAVİ AY

31 Ocak’ta Dolunay yine Süperay, ancak ayni takvim ayı içinde iki kez Dolunay olursa, bunun ”Mavi Ay” olduğunu anımsayabiliriz. Böylece ona Süper Mavi Ay diyeceğiz.

Yılda 12 dolunay ve artan da 11 gün bulunur, geri kalan bu günler birikerek, 13. dolunayı görmemizi sağlar. Tabi bunun süresi, 32 ay kadar beklemeyi gerektirir. Şubat aylarında Mavi Ay oluşmaz. Yılda iki kez olan Mavi Ay, bir yüzyılda, en fazla 5 kez yinelenebilir.

İlave Blue Moon, 12 yerine, bir yıl boyunca bize 13. dolunayı verir ve zaman zaman özel günlerin hesaplanmasını değiştirebilir. İşte bu, ünlü masaldaki Davetsiz 13. Peri gibidir. Yoğun enerjileri çeker, baskılanmış hisleri öne çıkarır, politikacılar arasında zorlu anlaşmazlıklara yol açabilir.

2018’de, Mavi Ay iki kez belirecek. İlki 31 Ocak, ikincisi ise, 31 Mart. Bir sonraki Mavi Aylı, Ay tutulması ise, 31 Aralık 2028’de gerçekleşecek.

Yakınlaşma seviyeleri açısından; Dolunay 25 Kasım 2034’de (356.446 km.) 21’inci yüzyılda da (2001-2100) ilk kez 356.500 kilometreden daha yakın olacak. 21. yüzyılın en yakın Dolunayı 6 Aralık 2052’de (356.425 km.) mesafe ile gerçekleşecektir.

Ay tutulması ancak Dolunayda yaşanabilir. Böylece, Ay’ın Güneş’in tam karşısında olması ve Dünya’nın karanlık gölgesine geçmesi mümkündür.

 

KANLI AY

Bir Kanlı Ay (bloodmoon), üç veya daha fazla seri Tam Ay tutulmasını tanımlamakta kullanılır. Dünya, Güneş ve Ay aynı hizadadır. Ay’ın kırmızımsı bir ışıma vermesiyle de adını almış olur. Seri halinde olması nedeniyle,  27 Temmuz’daki tam Ay tutulması ile birlikte, 2019’da devamı gelmek üzere, iki Tam Ay Tutulması daha olacaktır.

Buna ek olarak, tutulma, 31 Ocak 2018’de Ay’a kırmızımsı rengini vererek gerçekleşecektir. Ay, Dünya’nın gölgesinden geçerken atmosferde dağılan Güneş ışığı da saçılarak, o gölgenin etrafında bu rengi oluşturmaktadır ve parlaması Ay üzerine düşerek, özgün adına uyar.

 

İZLENME

Baştan sona, Ay’ın Dünya’nın karanlık gölgesini tamamen geçmesi, 3 saat 20 dakika kadar sürecek. Doğu ve Kuzey Amerika, 31 Ocak gün doğumundan önce, batıda kısmi tutulmanın başlangıç ​​aşamalarını görebilirken, Ortadoğu ve Uzakdoğu ile, Avrupa’nın bazı kısımları, 31 Ocak gün batımından sonra, doğudaki kısmi  tutulmanın bitiş aşamalarını düşük seviyede izleyebilirler. Güney Amerika, Avrupa ve Afrika’nın çoğu kısmı ise, bu tutulmayı göremeyecek. İzlemek için elbette o an, yeryüzünün gece tarafında olmak gerekiyor.

3 Saatlik Tutulma Grafiği:

http://eclipsewise.com/lunar/LEdisk/2001-2100/LE2018Jan31T.pdf

Batı Amerika ve Hawaii’de, şafak öncesinde, tutulma aşamalarının tümü görülebilir.

 

AYSAL ENERJİLERİN YÖNÜ VE ÖZEL ANLAR

Süperayda Ay etkileri ve enerjisi daima daha güçlüdür. Ocak Tutulması; çözüm üretmeye dayalı yeni bir enerjiyi açabilecek. Bunun dışında tüm gizemciler için bir girdabı belirleyeceğini ve çalışmalara esin vereceğini söyleyebilirim. Paganların çoğu birçok Ay Tanrıçası için törensel majilerini düzenleyecektir. Üzerine mantra okumak için Sri Yantra gibi bir yantra kullananlar, ya da taşlara mantra yerleştirme çalışmaları yapanlar üstün bir zaman dilimi yakaladıklarını varsayabilirler.

 Geçmişten çıkarılan dersleri pekiştirme, korktuğunuz şeyleri serbest bırakma, yıkıcı düşünceleri uzaklaştırma, sezgilerde yüksek potansiyelinize erişme şansı bulabilirsiniz.

Dolunay, her zaman olgunlaşma ve hasat zamanı, ona bir tutulma eklendiğinde, bu anlam biraz daha gizemli hale bürünecektir. Kendinizle olan ilişkinize eğilme fırsatı, pozitif bir büyüme işareti olabilir.

Böylece, bu özel anlarda, kutsal hissettiğiniz her ritüeli, transı, dua, namaz ve ibadetle, meditasyonu yapabilir, şifa yönetimini, ya da kristallerle çalışmayı, uygulama alanlarına taşıyabilirsiniz. Defne yaprakları, karanfil, fesleğen ve portakalı yiyeceklerde ya da, tütsü ve aromalar halinde değerlendirmek olumludur. Mavi Safir kullanılabilecek taşların en uygunu.

Yakın ilişkilerde objektif ve dengeli görünüme ulaşmak, bu nadir ‘üçlü kozmik olgu’ için sıralanan enerjilerle daha kolay olacak. Mavi Ay, yılın diğer Dolunaylarının gücünü iki katına çıkarır. Empatlar çoktan etkilenmiş olacaktır. Empatların gerekli tedbirleri alması önemli. Ayrıca, tutulma enerjisi, duyguları Ay tarafından yönetirken, bir duygusal durumdan diğerine geçen insanlara. tersliklerin daha kolay yaklaşması mümkün. Kanlı Ay ise, düşüncelerinizi, sözleri ve eylemleri dikkate almanın önemine dikkat çekiyor.

Üzerinizde parlayan güçlü ışıklardan, gerçek renginizin ışığını seçerek aydınlanmanız dileği ile.

Ferda Ercan Uyulan.

25 Ocak 2018

www.facebook.com/okultizmveenerji

– Haber Lotus –

 

İlgili geçmiş yazılarımın linkleri:

31 AĞUSTOS 2012, DAVETSİZ 13. PERİ VE MAVİ AY ENERJİLERİ.

 20-21 AĞUSTOS 2013, BLUE MOON KOVA’DA.

 27-28 EYLÜL 2015 SUPER BLOOD MOON

 4 NİSAN 2015 BLOOD MOON TETRADI, KEHANETLER, İNANÇLAR (Apokaliptisizm, 4 Ardışık Tam Ay, 1 Tam Güneş Tutulması, İncil yorumları)

 14- 04 -2014 AY TUTULMASI, TETRAD, KEHANET, YELMAUZ / RAHU.

10-11 Ağustos 2014, yılın en yakın Süperayı.

 

HLotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.