Ana Sayfa > Genel > “Atayurt”ta Manas Üniversitesi Camii Yapılıyor

“Atayurt”ta Manas Üniversitesi Camii Yapılıyor

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te inşaatı devam eden 2500 kişilik camii için hayırseverlerden yardım talep ediliyor. Yardım talebini, yardım etmek isteyen okurlarımızın dikkatlerine sunuyoruz:

ATAYURTTA MANAS ÜNİVERSİTESİ CAMİİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

“Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Siz hayırlı işlerde yarışın” (Bakara:148) ayetinin gereği olarak hareket eden müminler, Kırgızistan’ın başkenti olan Bişkek şehrinde eğitim ve öğretim veren Türk Kırgız Üniversitesi olan Manas kampusunda büyük bir camii yapmaya çalışıyorlar. 1995 yılında kurulan Manas üniversitesinde kurulması düşünülen dört fakültesinden birisi olan ilahiyat 2011 yılında açılabilmiş, bir yıl hazırlık okuyan gençler şimdi 1. sınıfa gitmektedir. 

Kırgızistan’ın manevi yönden inşasında önemli yer tutan İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile beş bin üniversite öğrencinin ibadetlerini gerçekleştirmesi için büyük bir camii yapımına başlanmıştır. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat CEBECİ bey önderliğinde kurulan Avrasya Bilim ve Kültür Vakfı (ABİKVA) , 2500 kişilik cami ile 1600 m2 kapalı alana sahip İlahiyat Fakültesi öğretim binasını iki yıl içinde inşa etmeyi hedeflemektedir.  Nisan ayında başlamış olan camii inşaatı hayırseverlerin yardımı ile yürütülmektedir.
Cami ve inşaatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen hayırseverler www.abikva.org sitesini ziyaret edebilir ve  Demir Kyrgyz International Bank USD :1180000038133940 ve EURO için  1180000038134041 nolu hesaplarına yardım yapabilirler.

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.