Ana Sayfa > Genel > Basketbol Sence Spor Değil mi Nihat Genç?

Basketbol Sence Spor Değil mi Nihat Genç?

Türkiye’nin Azerbeycan’a 1-0 yenilmesi üzerine Oda Tv’ye konuşan Nihat Genç, Dünya üçüncüsü takımın Azerbaycan’a yenilmesini hayretle karşılamış. Biz de bu hayretine katılıyoruz tabii ki… Kara mizah türü bir değerlendirme yapan Genç, açıklamasının sonunda da  “Türkiye sadece hukukuyla değil futboluyla sporuyla ortaçağ karanlığına yani İslamcı siyasetin hak ettiği yerine geri dönüyor.” demiş.

Tabii burda Ortaçağ’ın kimler için karanlık, kimler için aydınlık olduğu; Batı dünyasında bile “Ortaçağ Aydınlığı” kavramının tartışılır hale geldiği konularına girmeye hiç niyetimiz yok. Nihat Genç’ten bunları idrak edebilecek derin bir felsefi algılayış elbette beklemiyoruz.  Fakat şu soruları da sormanın hakkımız olduğunu düşünüyoruz:

– Sence basketbol spor değil mi? (Gavurlar sadece basketbola değil futbola da “game” diyorlar) 

– Dünya ikincisi olan Türk Basketbol milli takımı bizim milli takımımız değil mi?

– Bu yaz plaj hentbolunda da dünya üçüncüsü olduk. Haberin oldu mu?

– Daha da önemlisi geçenlerde Türkiye’nin Çin ile aynı oranda büyüme kaydederek G-20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke olduğu açıklandı. Ve 10,3 büyüme rakamıyla Türkiye Dünya 3.sü oldu. Bütün bunlar senin için bir şey ifade ediyor mu Sayın Genç?

12 Eylül 2010’u milat kabul ediyorsan da Rasim Abi’nin “Hasta, hayatını yaşar ve güneş birden doğmaz…” makalesini okumanı tavsiye ederiz.

– Haber Lotus –

HLotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.