Ana Sayfa > Genel > Tünelle Antalya-Kumluca Yolu 30 Kilometre Kısalacak: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 5

Tünelle Antalya-Kumluca Yolu 30 Kilometre Kısalacak: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 5

ilyastorgacBu manada Batı Antalya’ya yapılacak en anlamlı ve önemli yatırımlar devlet eliyle ve turizm altyapısını oluşturacak nitelikteki yatırımlar yer alacaktır. “Yol Medeniyettir!” sözünün de gereği olarak turizmi hareketlendirecek, turistleri Batı Antalya’nın cazibe merkezlerine nakledecek en önemli etkenlerin başında şüphesiz yollar gelecektir.


ANTALYA –KUMLUCA YOLU 30 KM. KISALACAK!

Batı Antalya’da ulaşımı sahilden sağlayan yolun en daraldığı noktalardan Beycik – İncircik – Güzören – Ortaköy hattında bir tünel yapılarak taşımayı Alara Vadisine kaydırarak Olimpos – Adrasan hattında yarımadayı dolanan yolun yaklaşık 30 km kısaltılması hedeflenmektedir.

tunel

Proje aşaması tamamlanan çalışmanın mesafeyi kısaltmasının yanında sağlayacağı yakıt tasarrufu, araç amortismanı ve en önemlisi araç kullanıcılarının yorulmamasını ve dolayısıyla trafik kazalarına sebep olan en önemli etki olan “yorgunluk” olgusu ortadan kalkacaktır. Hedeflenen 15 milyon turisti baz alırsak ortalama 25 kişilik araçlarla taşınmış olsa yaklaşık 600 bin araçtan tasarruf edilecektir. Bunun dönüşü de hesap edilirse 1 milyon 200 bin aracın amortismanı, sürücüsünün yorulmaması  kazanç olarak kalmasının yanında çok önemli yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. 1.200.000  Araç X 30 km. yol =  36.000.000 km. yol gitmekten ve yakıt giderinden tasarruf etmiş olacaktır. Aracı olanlar depolarını her fullediklerinde bedelini  ödediklerinde benim ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaklardır.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.