Ana Sayfa > Genel > Finike’ye Havaalanı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 7

Finike’ye Havaalanı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 7

ilyastorgacKaliteli yaşamın vazgeçilmezlerinden biri olan havayolu taşımacılığı da Batı Antalya’ya yapılması elzem olan projelerin başında gelmektedir. Bu konuda da projelerin tamamlandığı veya tamamlanma aşamasında olduğunu biliyoruz.

İlk planlamalarda Finike ilçesinde bulunan Karayolları Bölge Şefliği’nin Aykırtça’ya taşınacağı, DSİ’ye ait araziler ile birleştirilerek havaalanı yapılacağı bilgisi idi. Bu proje ile Avrupa ülkelerinden 2–3 saat gibi bir zamanda Antalya Havaalanına inen turistin 3–4 saatte Batı Antalya’ya gitmesi şüphesiz “cayma” duygusunu tetikleyen unsur olacaktır. Bu nedenledir ki bu bölgeye havaalanı düşünülmesi ve yapılması en akıllıca yatırım olacaktır. Bu sayede Finike havaalanına inecek turist 15–20 dakikalık bir yolculuktan sonra Çıralı, Olimpos, Adrasan, Kumluca ve Demre’deki eşsiz koylara ulaşabilecektir. Hatta biraz ötede dünyanın ikinci en ince kumuna sahip olan Likya döneminin başşehri Patara’ya ulaşabilecektir.

havalaniUlaşımdaki kolaylık ve konfor, turistlerin tercihlerine etki eden en önemli unsurlardandır. Turizm alanındaki rakiplerimizin önüne geçebilmek için daha aktif olmalı ve akıllı yatırımlar yapabilmeliyiz. Bu sayede daha çok turist, daha çok döviz, daha çok istihdam yaratabiliriz.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

HLotus

2 thoughts on “Finike’ye Havaalanı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 7

  1. finikeye hava alanı projesi siyaset kokan bir proje. Gazipaşaya yapıldı da ne oldu. kaç uçak inip kalkıyor.seçim öncesi oy kapmaya yönelik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.