Ana Sayfa > Bilim Kurgu > Bir Komplikasyon İle Zamanın Ayarı İle Oynamanın Bedeli: Zaman Tüneli

Bir Komplikasyon İle Zamanın Ayarı İle Oynamanın Bedeli: Zaman Tüneli

Zaman Tüneli (The Time Machine) isimli film, temelinde zamanda yolculuk temasını ele alan korku-bilim kurgu türünde bir yapıttır. 2002 yılında Simon Wells’in yönetmenliğinde çekilen film, H.G. Wlls’in Zaman Makinesi adlı romanından uyarlanmıştır.

Guy Pearce, Samantha Mumba, Omero Mumba ve Jeremy Irons oyuncularının rollerini paylaştığı filmde; oldukça çılgın bir bilim insanı olan Alexander Hartdegeni, kendi teorilerini kanıtlamak adına etrafındaki herkese ürettiği bilimsel fikirlerinden bahseder. Bu çaba zamanla takıntı hâlini alır ve içinden çıkamadığı bu durumun tek kurtuluş yolu, geçmişinin değişimidir. İcat ettiği zaman makinesini kullanmak zorunda kalan bilim insanı, geçmişe gitmeyi planlarken bir komplikasyon nedeni ile 800 bin yıl sonrasına gider ve gelecek ise tam tersinde insanlığı geriye doğru götürür ve hikâye inanılmaz bir garabette şekillenmeye devam eder.

Merve Yezda Bingöl

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.