Ana Sayfa > Genel > Kaş’a Bisiklet Yolları Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 68

Kaş’a Bisiklet Yolları Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 68

ilyastorgacBu yazı dizisi yayınlanırken çok güzel bir fikir geldi. Kaş’ın sanat dünyasına azımsanmayacak önemli bir katkı sağlayan, ressam-öğretmen, güzel insan Binnur Aydınyurt, o sanatçı bakışını kadın gözüyle birleştirerek Akçagerme ve İnceboğaz yoluna bisiklet yolu yapılmasını önerdi. Ama öyle sizin bildiğiniz bisiklet yolu gibi değil. Dedik ya “kadın gözüyle” görerek önerdi.

Zaten kaş halkının sabah ve akşamları kullandıkları yürüyüş yollarından başlıcalarıdır. Deniz kenarında bol bol temiz hava, güneş ve iyot alırken hep ihmal ettiğimiz “estetik” unsurunu da taşıyıveriyor sanatçımız. Diyor ki özetle: “Yürüdüğümüz bu yollara begonvil dikelim, begonviller arasında yürüyelim!”

bisikletŞöyle bir düşündüm de hayali bile güzel! Yaradanın vermiş olduğu bu güzelliklere bir katkı da biz koyalım boydan boya begonvillerle donatalım bu iki yürüyüş yolumuzu… İster yürüyerek isterse bisiklet sürerek kim nasıl isterse öyle yapsın sporunu… Bunun içinde çok küçük bir düzenleme ve düşük maliyet ile Kaş’a bir başka özellikli tercih sunalım! Ne dersiniz?

Biz toplum olarak evlerimizi kadınlarımıza teslim ettik, çocuklarımızı kadınlarımıza teslim ettik… Ama sokaklara dokundurtmadık, dokundurtmuyoruz… Evlerimize kadın eli değdiği gibi sokaklarımıza da kadın eli değmenin vakti gelmedi mi a dostlar?

İmrendiğim bu güzel önerisi için sanatçı-öğretmen arkadaşım Binnur Aydınyurt Hanımefendiye “TEŞEKKÜRLER” imi takdim ediyorum. Aklınıza, yüreğinize, gönlünüze klavyenize sağlık…

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

bisiklet1 bisiklet2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.