Ana Sayfa > Genel > Kaş’ta Sanat Sokağı Kurulmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 67

Kaş’ta Sanat Sokağı Kurulmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 67

ilyastorgacSanat olgusu da turizme ivme kazandıran ve birbirlerini destekleyen besleyen iki ayrı sektördür. Gelir düzeyi yükselen insanların “Maslow Hiyerarşisi” kuralına göre diğer canlılardan ayrılan özelliklere yönelme işide hızlanır. Kendilerini ifade edecek kültürel, sanatsal faaliyetlere daha çok zaman ayırırlar…

Bu konuda ben Kaş ilçesini çok şanslı buluyorum. İlçede yaşamayı tercih eden o kadar çok yetenekli insan var ki! Maalesef bu “değerleri” topyekûn olarak Kaş’ın kültür-sanat hayatına dâhil edemedik. Galiba varlık içinde yokluk yaşatan olayların başında da turizm, tarım, hayvancılıktan sonra da “KÜLTÜR-SANAT” konusu gelmektedir.

sanat

Belediye veya bir vakıf kanalı ile oluşturulacak bir Sanat Sokağı bu birlikteliği sağlayacak, bu değerleri bir araya toplayacak, birbirleriyle fikir teatisi yapacak, bilgi ve kültür alışverişinde bulunacak doğal bir ortam da kendiliğinden oluşacaktır.
Tatil için Kaş’ı tercih eden seçkin insanlarda burada bulunan sanatçılar ile tanışacak, sohbet edecek, imzalı eserlerini satın alabilecek bir ortamı da ziyaret etmekten zannediyorum onur duyacaklardır.

Pek çok yerleşim yerinde bu tür düzenlemeler yapılmış-yapılıyor olsa bile Kaş’ın insan kaynakları ve doğal yapısı diğer yerlere göre çok daha avantajlı olacağından bir an evvel Kaş’ta “KÜLTÜR – SANAT SOKAĞI” oluşturma çalışmaları yapılmalıdır, elzemdir. Karşılığını Kaş ve Kaşlılar fazlasıyla görecektir.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

sanat1 sanat2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.