Ana Sayfa > Genel > Kaş’a Yüksekokul Şart!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 34/1

Kaş’a Yüksekokul Şart!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 34/1

ilyastorgacKaş’ta 27 sene Aralıksız Ziraat Odası Başkanlığı yapan yılların siyasetçisi Salih DEMİRCİ dertli mi dertli!.. Türkiye’nin dört bir yanına hizmetler oluk oluk akarken Kaş’ın bundan nasiplenmemesini talihsizlik olarak gören kurt siyasetçi üzerine basa basa bir an önce Kaş’ın hizmetlerden üzerine düşeni alması gerektiğini vurguladı.

yuksekokul2

“Kaldı şimdi iki eksiğimiz. Ben 80 kusur yaşındayım. Görür müyüm bilmiyorum ama Kaş’ın bir Yüksekokul’a ihtiyacı var. Bir yüksek okulun açılması demek artı bin kişi demektir. Kaş çok gelişir. Ama Turizm Yüksek Okulu olur, ama denizcilik olur, ama ziraat, sağlık, su ürünleri, havacılık, su altı sporları… Her şey olur!.”

 YÜKSEKOKUL ŞART!
“Geçmiş dönemlerde Serikli olan Akdeniz Üniversitesi rektörü Sayın Yaşar Uçar, Kaş’a Yüksekokul kurmak istemişti ama başaramadık. Yıkılan ortaokulu lojman, şimdiki liseyi de başlangıçta Yüksekokul binası olarak kullanacaktık, lise Gökseki’ye taşınacaktı. Ama tadilat falan gerekiyordu. Zamanın belediye başkanları da ilgilenmeyince Yüksekokul işimiz olmadı.”

 yuksekokul

PHELLOS OTEL YÜKSEKOKUL OLMALI!

“Gerekirse Phellos Oteli ki orası Belediyenin mülküdür, Yüksekokula tahsis edilmelidir. Otelden çok kazandıracaktır Yüksekokul, Kaş’a. Maddi anlamda da karlı ne olacaktır. Dört aylık olan Turizm sezonu Yüksekokul sayesinde en az 9 aya çıkacaktır. Kaş belediyesi bu konuda öncülük etmelidir.”

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.