Ana Sayfa > Genel > Kolomb’dan Önce Amerika’yı Keşfetmek: Augustus Le Plongeon

Kolomb’dan Önce Amerika’yı Keşfetmek: Augustus Le Plongeon

Augustus  Le Plongeon, eski eserler uzmanı, fotoğrafçı ve amatör arkeologdur. 4 Mayıs 1825’de doğan  Plongeon, Birleşik Krallık’ta doğmuştur. Onun önemli bir özelliği Kolomb’dan önce Amerika’nın harabeleri üzerine yıllar süren bir çalışma yürütmüş olmasıdır. Maya Uygarlığı ve Yucatan Yarımadası’nın Kuzey tarafına dikkat kesilen arkeolog, meslektaşlarından ve tarihçilerin çalışmalarından çok istifade etmiştir.

Antik bilginin Antik Mısır’a,  Antik Maya’dan Atlantis yolu ile geldiğini savunmuştur. Teorilerinin önemli olanlarından birisi, masonluk sembollerinin izinin Antik Maya’ya kadar uzanabileceği fikrini ortaya atmış olmasıdır.

Le Plongeon, Kraliçe Moo ve Prens Coh’un [Chac Mool] detaylı ama hayal ürünü bir hikâyesini yeniden ve baştan inşa etti; Prens Coh’un ölümü, onuru üzerine anıtların dikilmesi ile bu hikâyes sonuçlanır [Kraliçe Victoria’nın Prens Albert’i anma töreni ile benzerlik gösterir].

Kaynak:

https://en.wikipedia.org/wiki/Augustus_Le_Plongeon

https://www.alamy.it/augustus-le-plongeon-1825-1908-fotografo-angloamericano-e-antiquario-ritratto-incisione-image67314926.html

Merve Yezda Bingöl

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.