Ana Sayfa > Genel > Kusturica’dan Suçlamalara Cevap: ‘Tecavüzler hakkında ne düşünüyorsunuz?’ diye sordular. Her şeyin abartıldığını söyledim.

Kusturica’dan Suçlamalara Cevap: ‘Tecavüzler hakkında ne düşünüyorsunuz?’ diye sordular. Her şeyin abartıldığını söyledim.

Hakkında tartışmalar sürerken, Kusturica Antalya’ya geldi. Havalimanı çıkışı kendisine hakkındaki eleştiriler sorulan yönetmen, “Bu konuda yorum yapamam ancak ben Türkiye’yi seviyorum. Daha önce de geldim. Türkiye’nin çayı çok güzel, burada çay içmek istiyorum.” dedi.

Kusturica, dün akşam da NTV televizyonunda Can Dündar’ın sorularını cevapladı. Hakkındaki suçlamaların gerçeğe uymadığını söyleyen yönetmen, “Ben devrimciyim, düşüncelerimi yüksek sesle dile getiririm. Benim ailem melez. Balkanların tam anlamıyla temsilcisiyim. Damarlarımda Müslüman kanı, Hıristiyan kanı dolaşıyor. Ben Hıristiyan’ım doğru. Bütün bunların Bosna’daki savaşla hiçbir ilgisi yok. Savaş başladıktan sonra Fransız basınından “Tecavüzler hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye sordular. Her şeyin abartıldığını söyledim. Ama asla kadınlardan bahsetmiyordum. Bosna’daki bazı Müslüman siyasetçilere karşıyım ama bu Müslümanlara karşı olduğum anlamına gelmiyor.” dedi.

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.