Ana Sayfa > Kitap ve Kültür > Metehan Asaf Çabuk: “Kağıt kalemle dertleştim.”

Metehan Asaf Çabuk: “Kağıt kalemle dertleştim.”

Bulunduğu ortama isteksizliğiyle yalnızlaştığını dile getiren yazar Çabuk, kağıt kalemle dertleşerek yazmaya başladığını söyledi. Bi’ Sen Eksiktin ve Yalan Yalnız kitaplarının yazarı Metehan Asaf Çabuk’un okuyorum.org sitesinde yayınlanan samimi söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz:

Yazar Metehan Asaf Çabuk kitaplarıyla…

Sizi tanıyabilir miyiz?

Tabii ki. Ben Metehan Asaf Çabuk. 24 yaşındayım, Aksaraylıyım.  Akdeniz Üniversitesi Pazarlama bölümü mezunuyum. Bölümüm ile ilgili bir iş yapacağım. Nev’i şahsına münhasır bir yazarım. Bi’ Sen Eksiktin ve Yalan Yalnız adında iki kitabım var.

Peki yazmaya nasıl başladınız? Ne zamandan beri yazıyorsunuz?

2012 yılından beri yazıyorum. Şöyle ki; bulunduğum ortama olan isteksizliğim beni yalnızlaştırdı. Bundan dolayı bir nevi  kağıt kalemle dertleştim. Sinema okumak istiyordum. Bu yüzden yazmaya bir ilgim vardı hep. Daha sonra yazmaya başladım. Yazdıkça daha çok yazmak istedim. Çevremden gelen olumlu tepkilerle de bunu devam ettirdim.

Hangi türde yazıyorsunuz?  Özellikle yazmak istediğiniz bir tür var mı?

Deneme ve roman türünde toplam iki kitabım bulunuyor.  İlk kitabımı deneme olarak yazdım. Daha sonra daha çok sevdiğim tür olan romanı yazmaya başladım. Roman yazmayı seviyorum. Belirli bir kurgu üzerinden ilerlemek güzel bence. Kesinlikle var. Bilim kurgu romanı yazmak istiyorum. Fakat ülkemizde neredeyse hiç olmayan bir tür olduğu için biraz risk taşıyor.  Ben bu riski alıp, bir gün bu türü yazmak istiyorum.

İlham aldığınız bir yazar var mı?

Evet var. Çok fazla örnek aldığım usta yazarlar var. Fakat ben en çok üstat Edip Cansever’i örnek alıyorum. Onun yazmaya olan sevgisi, kalemi en çok örnek aldığım yazardır.

Yazarken çektiğiniz zorluklar nelerdir?

Yazarken çektiğim zorluklardan biri bazen odaklanamıyorum. Odaklanamama problemi var biraz bende. Bundan dolayı bazen sıkıntı yaşayabiliyorum. Onun dışında pek bir sorun olmuyor.

Kaynak linki:

https://www.okuyorum.org/2019/06/yazar-metehan-asaf-cabuk-ile-soylesi.html

HLotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.