Ana Sayfa > Genel > Nestle, ABD’de katkı maddelerini kaldırıyor!

Nestle, ABD’de katkı maddelerini kaldırıyor!

NESTLEİsviçreli gıda devi Nestle ABD’deki çikolata ürünlerinden tüm yapay tatlar ve renkleri kaldıracağını söyledi. Nestle’nin ABD birimi yıl sonuna kadar 250 den fazla çikolatayı yapay tat ve tatlandırıcı malzemelerden kurtarmak için söz verdi.

Bu kararın alınmasında ABD’li tüketicilerin katkı maddelerinin kaldırılmasını istediğini gösteren bir pazar araştırması neden oldu.

Nestle yetkilisi Leslie Mohr açıklamasında Nestle’nin bundan sonra ABD’li tüketicileri için yapay tat ve renkleri doğal malzemelerle elde edeceğini söyledi.

Şirket doğal kaynak olarak kullanılan malzemelerin de ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanacağını söyledi.Yeni ürünlerin ABD’de gelecek yılın ortasına kadar satışa sunulması bekleniyor.

Bu kararın yalnızca ABD için alınmış olmasıysa oldukça dikkat çekici bir konu.Yapay çikolata yiyenler yalnızca Amerikan vatandaşları olmadığına göre neden yalnızca Amerika’da yapay tatlandırıcılar kaldırılıyor da başka ülkelerde kaldırılmıyor? Bence bu konuyu hepimizin bir süre düşünmesi gerekiyor…

Düşünelim ve karar verelim neden yalnızca ABD’de de başka ülkeler de değil? Bizim onlardan farkımız ne?? Bu sorunun cevabını bulduğumuz zaman tükettiğimiz yiyeceklere daha dikkatle yaklaşacağımızı düşünüyorum.

Elif Bayar

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.