Ana Sayfa > Genel > Facebook hesabınız siz ölünce ne olacak?

Facebook hesabınız siz ölünce ne olacak?

Facebook-Sosyal medya üzerinde birçoğumuzun bir veya birden fazla hesabı var.Bu hesaplarda bütün bilgilerimizi paylaşıyor şifrelerimizi herkesten gizli tutuyoruz.Peki bize bir şey olduğu zaman hesaplarımız ne olacak ?

Hayatını kaybedeben facebook kullanıcılarının hesabına ne olacağı bu güne kadar karmaşık bir konuydu.Facebook’a profil sahibinin öldüğünü belgeleyen bir belge sunulduğu zaman profil dondurulabiliyor yada hatıra olarak kalması sağlanabiliyordu. Ancak bugünden itibaren Facebook’un yayınladığı yeni yasal düzenleme sayesinde öldükten sonra profilimize ne olacağını belirlemek artık bizim elimizde olacak.

Şu an yalnızca ABD’deki Facebook kullanıcılarının ulaşabildiği bu gelişmiş ayar seçenekleri önümüzdeki günlerde tüm Facebook kullanıcıları tarafından da kullanılabilir durumda olacak.

Biz öldükten sonra hesabımıza ne olacağını seçeceğimiz ‘’dijital varis’’ belirleyecek. Ve bu varisin isteği doğrultusunda hesap kapatılacak veya hatıra olarak kalmaya devam edecek… Böylece hesabımız için karar verecek kişiyi kendimiz seçmiş olacağız…

– Haber Lotus –

HLotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.