Ana Sayfa > Genel > Noel Baba Teması ile Türkiye Tanıtılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 13

Noel Baba Teması ile Türkiye Tanıtılmalı: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 13

ilyastorgacDemre’yi özel olarak ele almak lazımdır. Demre bir iki satırla anlatılıp geçilecek bir yer ve konu değildir. Konunun ehemmiyetine dayanarak Demre’yi biraz detaylandırmayı uygun gördüm.

nb“Piskopos Nikola (Bari’li Nikola ya da Myra’lı Nikola olarak da bilinir), Likya”nın Myra yöresinde (günümüzde Demre) yaşamış bir 4. yüzyıl Hristiyan azizdir. Yunanistan’ın, Rusya’nın, çocukların ve denizcilerin azizidir. 6 Aralık, Aziz Nikola Günü olarak kutlanır.” https://tr.wikipedia.org/wiki/Noel_Baba

Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikola’yı belirgin kılan iki unsur “denizci ve çocuk” olgusudur. Bu iki olgu vitrine çıkartılarak pazarlanmayı beklemektedir.

 

İLLE DE TANITIM!

Yakın zamanda İtalya’nın Roma kentinde Papa seçimlerinin yapılmasından dolayı gündemde oldukça fazla yer buldu. İşte bu gündem sayesinde Dünyadaki tüm Katoliklerin 1 milyar 200 milyon olduğunu da öğrenmiş olduk. Bunun Demre ile olan bağı da 2010 verilerine göre 2 milyar 200 milyon olan dünya Hıristiyan nüfusunun 10 bin kişiden birini dahi yapılan kampanyalarla, reklâmlarla Demre’ye çekebildiğimizde sadece Demre ilçemize 220 bin Hıristiyan’ı getirmiş olacağız.

 

nb2DEMRE’DEN 220 MİLYON DOLAR TURİZM GELİRİ

Bir turistin de asgari şartlarda 1000 dolar harcadığını hesaplarsak toplamda en düşük gelirimiz 220 milyon dolar olacaktır. Bunun için ise Noel Baba, denizci ve çocuk temalı spesifik tanıtım filmleri, kampanyalar, festivaller, tanıtım günleri, seminerler, sinema filmleri, çizgi filmler, belgeseller gibi bir dizi etkinliklerle hem yeni yeni sektörler oluşturmalı, hem de dünya pazarında yer almalıyız.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.