Ana Sayfa > Genel > Savarona’nın Başına Gelen En Büyük Felaket Bu Değildi…

Savarona’nın Başına Gelen En Büyük Felaket Bu Değildi…

 Atatürk’ün Savarona yatı Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Muğla Jandarma Komutanlığı ve Uluslararası Göç Komisyonu temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen operasyonla yeniden gündeme geldi. Baskın sonrasında Savanora’da yaşı 18’den küçük kızların ünlü iş adamlarına, çok yüksek fiyatla pazarlandığı iddiası ortaya atıldı.

Ne var ki Savarona’nın başına gelen en büyük talihsizlik bu değildi. Daha önce Atatürk’ün yatı Savarona Adnan Menderes’i yargılayan hukuk katili 26 kişilik hakim ve savcılardan oluşan mahkeme heyetine de ev sahipliği yapmıştı.  

Savarona yatının mahkeme heyetine tahsisi İsa Yılmaz’ın Gladio’nun İlk Düellosu adlı kitabında şu şekilde geçiyor:

“26 kişilik heyet oldukça dinç ve sağlıklı gözüküyordu. Aylık kirası 2 000 lira olan Heybeliada’daki Panorama Oteli’nde gördükleri hizmet yaramış. Boğaz gezileri için kendilerine tahsis edilen Atatürk’ün “Savarona yatı” ve Cumhurbaşkanlığı’na ait “Acar motoru”nda düzenledikleri ve tüm masraflarını Cemal Gürsel Paşa’nın yani devletin, yani milletin karşıladığı moral gezilerinde oldukça iyi dinlenmiş gözüküyorlardı.”

İlgili makale için tıklayınız:

http://www.haberlotus.com/2010/10/cinsellik-saldirganlik-ve-ergenekon-ucgeni/

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.