Ana Sayfa > Genel > Şehitlerimizin Anısına “Hatıra Ormanları” Kuralım: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 83

Şehitlerimizin Anısına “Hatıra Ormanları” Kuralım: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 83

ilyastorgacİlk aşkınızı hatırlıyor musunuz? İlk gençlik aşkınızı… Nerden çıktı bu? Der gibisiniz… O zamanki duygularınızı hatırlarsanız şayet, küçük bir bahane ile sevdiğimiz görmeye kaçar giderdik… Bugün belki parmağımızı kımıldatmayacağımız şeylerin peşinde pervane olurduk sırf o sevgiliyi görebilmek umuduyla…

Evet, aşağı yukarı herkesin yaşamış olduğu bu duyguları gelin hep birlikte şehitlerimiz, kahramanlarımız için yapalım. Onlar adına “Hatıra Ormanları” oluşturalım. Hatta daha da ilerisini düşünerek her köye YÜKSEK GELİR GETİREN NİTELİKLİ  “ceviz ormanları”, “badem ormanları”, “zeytin ormanları” hediye edelim.

hatira2Bizim çocukluğumuzda her öğrencinin en az bir dikili ağacı olacak diye kampanyalar olur; dikilen ağacın da bakımından o öğrenci sorumlu tutulurdu. Çoğu yerde gölgesinde güneşten kaçıp oturduğunuz bu ağaçlar belki de dedenizin, babanızın diktiği ağaçlardandır.

Belediye çay bahçesinde oturup çay içerken gölgesinde oturduğunuz ağacı dikeni hiç merak ettiniz mi? Farkındalık yaratmak için büyüklerinize bu ağacı dikeni sorun, gidip elini öpün… Bakın gönülden gönüle sevgi akışı başladı bile…

Vefanız, sevginiz hiç eksik olmasın…

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

hatira

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.