Ana Sayfa > Genel > Kahramanlarımızı Unutturmayalım, Yaşatalım: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 84

Kahramanlarımızı Unutturmayalım, Yaşatalım: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 84

ilyastorgacKaş, dünyada eşi benzeri olmayan bir kahramanlığa ev sahipliği yapmış, ama haberi yok! Her zaman söylediğim gibi yine tekrar ediyorum: “Şayet bu kahramanlığı başka ülkeler yapmış olsaydı kırk gün kırk gece davulla zurna ile kutlarlardı!”

mustafaertugrul

Evet, 8 Şubat 1917 tarihin Kaş Kepez Tepesi’ndeki dört topçu siperinden 7,5 inçlik dağ bataryası top mermileri ile Meis açıklarında batırılan İngiliz bandıralı dünyanın ilk uçak gemisi Hsm My Chree’den bahsediyorum.

Bu eşsiz kahramanı hatırlamanın zamanı gelmedi mi? Kaş’ın seyir tepelerinden birine park yapılarak ismi verilemez mi? Böyle eşsiz bir kahramanlığı bizlere hediye eden bu kahramanın adını yaşatmak, bir park yapmak, içine anıtını dikmek, tarihi olayı anlatan bir tabela hazırlamak, olayı resmeden kabartma hazırlatmak çok mu zor a dostlar…

O, tarihe altın harflerle yazılan gün adına “8 Ocak Mustafa Ertuğrul ve Şehitleri Anma Yürüyüşü” düzenlenemez mi? Ki aynı tarihlerde eksi yirmi derecelerde Sarıkamış’ta 90 bin Şehidimizi anma programları da yapılıyorken biz niçin bu tarihi gün ve şehitlerimiz anısına yürüyüş düzenlemeyelim?

Allah bizleri o asil kahramanların yüzü suyu hürmetine affetsin!

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

muster muster2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.