Ana Sayfa > Genel > Silah Tasarısı ve Darbe

Silah Tasarısı ve Darbe

Kanunlaşma yolunda adım adım ilerleyen “silah kanunu” tasarısı, tasarı aşamasında büyük tepki gördü. Haberlerden etkilenen Babaannem bile tepki gösterdi. Tepkinin sebebleri; silah ruhsatı almanın kolaylaştırılması,21 yaştan 18’e indirilmesi, sabıkalıların silah edinmesinin yolunun açılması, 5 silah edinebilme ve bu silahlardan beğenilen ikisinin biri sağda biride solda olmak üzre taşınabilme imkânı verilmesi iddiasıydı. Ak partili komisyon başkanı ve bazı üyelerin çıkan haberleri yalanlamasından önce ben de iddiaların doğru olduğunu düşünürek, Tasarıya bir anlam vermeye çalıştım. Düşündüm düşündüm anlam vermekte zorlandım.. Düşmânımın düşmanı veyâ şeytanımın düşmanı bir parti olarak gördüğüm ve bu yüzden desteklediğim bu partinin bu yöndeki yasa tasarısını yadırgadım. Az çok tanıdığımı zannettiğim, benim bildiğim bu parti silah ruhsatı alma yaşını indirip silah ruhsatı alma işlemlerini kolaylaştıramazdı… Bu konuda çıkan haberlere inanarak zihnimi zorladım ve Ak parti adına şöyle bir sonuca ulaştım.

Birinci olasılık olarak, pkk’nın kitleselleşmesine bir gözdağı verilmek istendiğni düşünsem de bunu çok zayıf bir ihtimâl olarak es geçtim. Tahmin yürüttüğüm şu olasılık ise epeyce ağır bastı: Bence Ak parti iddia edilen bu tasarıyla demek istiyordu ki;  Eğer darbe yapılırsa halkımız kuzuların sessizliği gibi gerilim-trajedi oynamasın,, artık bu seriye bi son versin. Brave Heart (cesur yürek) gibi lirik-mâcera yapsın.

Ali Aytaç Şenol

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.