Ana Sayfa > Gündem > TSK’nın bütçesi buralara gitmiş

TSK’nın bütçesi buralara gitmiş

Üst düzey komuta kademesi hariç, generallere ait lojman telefonlarının faturalarının ödemelerinin kurum tarafından yapılmaması gerekirken, yüksek tutarlı faturaların devlet ödenekleri tarafından karşılandığı belgelendi.

Kullandığı lojmandaki ev telefonunun faturasını haksız yere devlete ödeten personelden birinin de eski Hava Kuvvetleri Komutanı Org. İbrahim Fırtına olduğu belgelendi.

Balyoz davasında adı geçen Org.Fırtına’nın Korgeneral rütbesiyle Eskişehir 1. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı’nda görevli olduğu dönemde kullandığı lojmanın faturasını devlete ödettiği belirlendi.

1999 yılında birçok rütbeli personelin, belirlenen fatura kotalarını aşması ve bu faturaların fazlalıklarıyla birlikte devlet ödenekleri tarafından ödendiği öğrenildi.

Haziran ve Temmuz ayları arasında, denetçiler tarafından ortaya çıkarılan fazla faturaların tutarları 760.471.000 TL’yi buluyor.

Ev telefonlarını devlete haksız yere ödettikleri belgelenen bazı komutanlar şöyle: Korg. Erdinç Demirbilek, Tümg. Hayri Güneriş, Tümg. İlker Güven….

Her geçen gün saldırılara uğrayan karakolların, neden yenilenmediği sorusuna TSK’nın bütçe yetersizliği cevabını vererek geçiştirmesi, bütçenin nerelerde kullanıldığı sorusunu akıllara getiriyordu.

Orduevlerindeki giderler birçok kez tartışma konusu olmuştu. Orduevlerindeki lüks yaşantının yanı sıra şimdi de yüksek meblağlı telefon faturalarının ödenmesi ordu bütçesinin ne şekilde kullanıldığını bir kez daha gündeme getirdi.

İŞTE ORTAYA ÇIKAN ŞOK BELGELER…

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.