Ana Sayfa > Genel > Dini Turizme Yatırım Yapılmalı!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 14

Dini Turizme Yatırım Yapılmalı!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 14

ilyastorgacBatı Antalya “NOEL BABA” argümanını iyi kullanarak hem turizmi 12 aya yayma hem de turizm gelirlerini arttırma adına iyi bir fırsat yakalayabilir. Dediğimiz gibi bunun için ille de tanıtım, ille de tanıtım yapmak şart!

Bu amaçla ilki 1981 yılında başlayan “6 -21 Aralık Uluslar Arası Noel Baba Festivali” adında daha sonra kesintilere uğrayan ve son yıllarda Demre Belediyesi tarafından yapılmaya çalışılan cılız ve maalesef çok ses getiremeyen bir organizasyona sahibiz. Tarihte bu bölgede Yahudilerin yaşadığına ait bulgular da mevcuttur. Buradan hareketle hedef kitle daha da genişletilebilir. Bu konu özellikle ele alınarak “Dinler Arası Diyalog”, “Hoşgörü” gibi evrensel değerleri de kullanarak Demre İnanç turizmi alanında dünyanın bilinen ve tanınan önemli merkezlerinden biri haline getirilmelidir. Bunun için evrensel bir unsur olan “Müzik” dilini de kullanmak gerektiğini düşünüyorum.

Bu konuyu ileride Bezirgan ve Patara işlenirken tekrar dönmek şartıyla şimdilik kapatıyorum.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

dt1 dt2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.