Ana Sayfa > Genel > Dünya’nın en pahalı elması bulundu

Dünya’nın en pahalı elması bulundu

elmasGüney Afrika’da bir madende on milyonlarca dolar değerinde çok nadir görülen 29.6 karatlık bir elmas bulundu.

Petra Diamonds şirketi, başkenti Pretoria yakınlarındaki Cullinan madeninde bulunan Elmasın meşe palamudu büyüklüğünde olduğunu belirtti ayrıca dünyanın en çok aranan türde “olağanüstü” bir elmas olduğunu açıkladı. Şirket, 3,106 karat ile bugüne kadar bulunan en büyük mavi elmas olan cevherin işlendikten sonra karatının 2 milyon dolardan satışa çıkarılacağını da açıkladı

Petra Diamonds CEO’su Johan Dippenaar, parçanın bugüne kadarki en pahalı elmas olabileceğini söyleyerek, “Bu muhtemelen mavi elmas türünde bugüne kadar bulunan en önemli parça” dedi. Geçen yıl aynı madende bulunan 25.5 karatlık elmas, 16.9 milyon dolara satılmıştı.Petra Diamonds’ın sahibi olduğu Güney Afrika’daki Cullinan ve Tanzanya’daki Williamson madenlerinden çıkarılan elmaslar, Londra’daki Buckingham Sarayı’nda ise sergileniyor. Bu elmaslar, dünyanın en değerli ve az bulunan parçaları olarak biliniyor.

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.