Ana Sayfa > Gündem > İstiklal Tohumlarının Atıldığı Kutlu Gün: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

İstiklal Tohumlarının Atıldığı Kutlu Gün: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

Farsça “kenz” kökünden gelen genç anlam olarak hazine manasına gelir. Genç derken hazine demiş olursunuz. Hazine, sizin her şeyinizdir. Toplum olarak baktığınızda hazinemiz; fikirleri taze, beyinleri pırıl pırıl, enerjileri ışıl ışıl -özellikle- X Kuşağı’dır. Ancak işe “hazine” açısından bakarsanız kıymetli ve verimli her insan “genç” kapsamında değerlendirilebilir.

Gelelim bugüne. Takvimler 19 Mayıs’ı gösterirken ta gerilere gidiyor zihnimiz. Bir Vapur‘la başlayan yolculuk ve istiklal mücadelesi ile bir memleketin kurtuluşudur ki hürriyetin teminatıdır o günle başlayıp atılan her adım.

İtilaf Devletlerinin işgal girişimlerine karşı kurtuluş mücadelesinin başladığı bu kutlu günde; Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, onu destekleyen onurlu ve mücadeleci halkı minnet ve sevgiyle yâd ediyoruz.

Merve Yezda Bingöl

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.