Ana Sayfa > Genel > Kaş Gedikefe Tepesine “Teleferik” Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 51

Kaş Gedikefe Tepesine “Teleferik” Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 51

ilyastorgacTurizmde önemli olan cazibe merkezleri oluşturabilmektir. Siz insanların mahallerinde, şehirlerinde yaşayamadıkları tatları, göremedikleri güzellikleri sunmalısınız ki insanlar için cazip olabilesiniz. Yoksa “İstanbul’da, Ankara’da İzmir’de Büyükşehirlerde falanca yerde daha iyisi var!” denildi mi siz cazibe merkezi olmuyorsunuz. İnsanlara “falanca yerde de var ama burası daha bir başka!” ifadesini dudaklarından çıkartabilecek projeler üretebilirseniz turizmden, kaliteli yaşamdan payınızı arttırabilirsiniz…

Bu zaman zaman dillendirilen  de bir projedir. Ama herhalde ilk defa somut hale geldi bu yazımız ile… Daha öncekiler de ince bir mizah da vardı sanki “Haydi yapın bakalım yapabilecek misiniz?” tarzında. Bu proje yapılacağına can-ı gönülden inanılan ve yakın bir tarihte mutlaka gerçekleşecek bir projedir.

teleferik Bir takım yatırımlar yaparsınız, ama yol olmazsa, su olmazsa hayatı kolaylaştıran teknolojiyi siz oraya götüremezseniz insanlar sizin yaptığınız o dört dörtlük yatırımların olduğu yere gitmez. Yıllardır Batı Antalya’ya gelmedikleri gibi…

Bir önceki yazıda “Gedikefe Tepesi’ne Çay Bahçesi Yapılsın!” konusu işlenildiği zaman herhalde o yazıyı okuyan istisnasız herkes başını Uyuyan Dev’e doğru çevirmiş ve bıyık altından gülerek “Bir çay içmek için kim çıkacak o tepeye!” diye içinden geçirmiştir. Haklıdırlar da… Çünkü fi tarihinden beri hayatları Andifli sınırları içinde geçiren insanlar için Gedikefe Tepesi’ne çıkıp orada eşsiz manzara eşliğinde çay içmenin hiçbir cazibesi yoktur. Biz zaten onları düşünerek bu projemizi kaleme almadık! Bizim hedef kitlemiz özellikle Kaş’a yön verecek yeni nesil gençler ve Kaş’ı büyütecek, daha zenginlik kazandıracak projelerin altına imza atacak yöneticiler ile bu eşsiz güzellikleri hayatında bir kere bile olsa yaşayacak olan milyonlarca turisttir.

Bırakın Avrupa’yı eksi 40–50 derecelerde yaşayan milyonlarca Alman’ı, Rus’u siz kışın bile 10 derecenin altına düşmeyen buralara çekebilirseniz, gelen turistlere paraşüt, dalma, tekne turu, kanyon gezisi yanında dönüşte de Gedikefe’ye uğrayıp sıcacık birer yorgunluk kahvesini de 10 dakika teleferik yolculuğundan sonra içirebilirseniz; milyonlarca liralık reklamınız turistler tarafından ücretsiz şekilde yapılacaktır.

Çevrenizdeki arkadaşlarınıza sorun bakalım “Tahtalı Dağı’na veya Tünektepe’ye hiç gitmişler mi? Gitmişler ise edindikleri izlenimler neler?

Bakınız şimdi Antalya Özel İdaresi’de Tünektepe’ye teleferik projesinin temelini attı bile… Uyanış başlamıştır. Gün ola harman ola!

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.