Ana Sayfa > Genel > Kaş Mavi-Beyaz Renklere Bürünsün: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 59

Kaş Mavi-Beyaz Renklere Bürünsün: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 59

ilyastorgacTurizmde kimlik önemlidir. Sizi tercih edecek olan turistler sizin denizinize, plajınıza, yemeğinize baktığı gibi duruşunuza, şehircilik anlayışınıza, mimarinize, folklorunuza da bakarlar. Tatil tercihlerini yaparlarken kararlarını etkileyen önemli unsurlardır bunlar.

Turizm konusunda master yapmış olan Kaş’ın eski kaymakamı Sayın Süleyman Yılmaz, Kaş için Akdeniz’in karakteristik renkleri mavi ve beyaz renkleri önermiş ancak yeterince karşılık bulamamıştır.

mavibeyaz2Hâlbuki insanlar gibi şehirlerde insanın üzerinde bıraktığı intibalar ile tanınır, şekillenir. Bu nedenle gönüllü olarak Kaş’ta yaşayan herkes, her işletme sahibi bu fikre veya mutabık kalacakları başka bir fikirde uygulamaya geçmelidir. Kendi özel mülküdür, istediği gibi tasarruf etmek hakkıdır lüksünden feragat etmeli, ortak bir mimari doku ve mimari kimlik oluşturulmalıdır. Bu konuda uzlaşma oluşturulmalıdır. Ortak oluşturulan bu kimliğin getirilerini de Kaşlılar olarak hep beraber paylaşmalıdır. Haydi kazancınız bol olsun!

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

mavibeyaz

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.