Ana Sayfa > Genel > Ceyhun Emre Teoman Önce Somali’ye Sonra Mali’ye Gidecek

Ceyhun Emre Teoman Önce Somali’ye Sonra Mali’ye Gidecek

Yaklaşık 3 aydır, Pazar günleri TRT Haber ekranlarında yayınlanan “Türkiye’den Doktor Geldi,” Afrika Kıta’sının farklı ülkelerindeki seyahatine devam ediyor. Programın sunuculuğunu yapan Ceyhun Emre Teoman şimdi bütün dünyanın yakından takip ettiği bir ülke olan, Somali yollarında…

4 milyon insanın yaşadığı ülkede 77 doktor ve sadece 3 hastanenin bulunması Somali’nin sağlık alanında ne durumda olduğuyla alakalı bir fikir verse de, Ceyhun Emre Teoman ve ekibi durumu yerinde tespit edebilmek için yola çıkıyor.

Somali’ye İstanbul’dan hareket edecek olan doktorlara eşlik edecek olan TRT Haber ekibi, hemen sonrasında da yoluna Mali Seyahati ile devam edecek. Yola çıkan gönüllü hekimlerin muayeneleri ücretsiz yapması ve gittikleri ülkelere yıllık izinlerini kullanarak gitmeleri projeye uluslararası platformda ayrı bir anlam yüklüyor.

Programın yapımcılığını ve sunumunu üstlenen Ceyhun Emre Teoman’ın, Afrika Kıtası hakkında birçok televizyon kanalında anlattıkları kamuoyunda ciddi ilgi toplamış ve konuşulmuştu. “Türkiye’den Doktor Geldi” belgeseli aynı zamanda Afrika’daki gönüllü doktor hareketinin üst kimliğini de oluşturuyor.  

Program daha uzun süre gündem oluşturacak ve konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.

– Haber Lotus –

 

HLotus

2 thoughts on “Ceyhun Emre Teoman Önce Somali’ye Sonra Mali’ye Gidecek

  1. Efendim gönüllüden kasıt afrikaya gelmek ise o iş zor ama siz gönüllü bağış yapmak istiyorsanız seve seve size yardımcı olmak boynumuzun borcudur.. (makbuzsuz bağış toplayıcıları derneği başkanı cevat şaşar, saygılarımızla)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.