Ana Sayfa > Genel > Kaş’a “Cumhuriyet Parkı” Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 49

Kaş’a “Cumhuriyet Parkı” Yapılsın: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 49

ilyastorgacKaş Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile Türkiye’de marka olmuş bir ilçemiz. Bu Yörük – Türkmen geleneğinin paylaşımcı, yardımlaşma ve dayanışmanın coğrafya şartları ile birleşmesiyle oluşan bir durumdur. Yıllar yılı taviz verilmeden kutlanılması yani istikrarı markanın tutundurma süresi gibi insanların zihninde yer almasını sağlamıştır. Turizmin ilçeye girmesi ile birlikte bu mazbut, aile içi kutlama Türkiye ve dünya çapında duyulmuş ve Kaş ismiyle birlikte “Cumhuriyet” kutlamaları marka olmuştur. Aslında “Nasıl Marka Olunur?” sorusunun da capcanlı örneğidir Kaş!

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tamam da biraz eksikliğimiz var gibi… İşte büyüyen Kaş’ta adına yakışır bir park da artık ihtiyaç olmuştur bu şirin ilçemize… Ancak öyle sıradan bir park istemiyor Kaş sakinleri… Tıpkı Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları gibi bütün dünyaca bilinecek, ismi anıldığında ilk akla gelen “KAŞ” olacak bir park istiyorlar.

cumhuriyetBu konuda duygularını dile getiren terzi ve müzisyen Salih Gerze’nin biricik kızı, yılların eğitimcisi Nevcihan GÜLSEVEN Hocamız: “Kaş’a yaraşır bir park istiyoruz. Aynı “Cumhuriyet Bayramı” kutlamaları gibi adı anıldığında ilk akla Kaş’ı getirtecek bir park olmalı… İnsanlar buraya rahatlıkla gelebilmeli… Yani ulaşımı kolay olmalı… Her keseye uygun olmalı ki herkes çoluk çocuğunu alıp gelebilmeli akşamları… Havadar bir yerde olmalı… Baksana tıkış tıkış oldu, nefes alamıyoruz Kaş’ta… İnsanlar her tarafından denizi, Kaş’ı görebilmeli… Her tarafta var böyle yerler. Niçin bizim Kaş’ımızda yok? Kaşlılardan niye esirgenir böyle yerler bilmem!” diyerek konunun önemine vurgu yapıyor.

Sonra Antalya Kepezüstü’ndeki Kent Ormanı’na vurgu yapıyor Hoca Hanım: “Bak ne güzel yapmış Kepez Belediyesi… Bizim Kaş’ımız hem daha güzel hem deniz ayaklarımızın altında… Süleyman Tepesi mi olur Gedife mi olur, bilemem. İstenirse bal gibi yapılır… Hem de eşi benzeri olmaz!” diyor.

Vallahi doğru söze ne denir bilmem ki! Hem bu kadar laftan sonra Hocamızın sözünün üstüne söz söylenmez artık! Teşekkürler Hocam! Ellerinizden öpüyoruz…

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

cumhuriyet2

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.