Ana Sayfa > Genel > Kaş’a Yüksekokul Şart!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 34/3

Kaş’a Yüksekokul Şart!: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 34/3

ilyastorgacKaş’ın gelişmesi için eğitim alanında atılım yapması şart! 2012 yılı içinde akil adamların yön göstermesi ve kaymakamlık, belediye ve sivil toplum kuruluşlarının girişimleri ile 2013 yılında yayımlanan Kaş Belediyesi Faaliyet Raporu kitapçığında Yüksekokul için Gökseki’nin Kalkan’a bakan tarafında yer ayrıldığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Peki inşaat çalışmaları niye başlamıyor? Çünkü para mevzuunda tıkanmış vaziyettedir. Yetkililerden aldığımız bilgi aynen şöyle: “Akdeniz Üniversitesi Rektörü diyor ki: Siz binayı yapın, mefruşatını döşeyin. Ertesi gün biz bölümü açarız!”

Soruyorum yetkili şahsa: “Bir yüksekokul binasının maliyeti ne kadar olur? Cevap: 1,5 -2 milyonu bulur. Başlayamıyoruz çünkü o kadar paramız yok!”okul

Bunu duyunca inanın çok üzüldüm. Ağrıma gitti yahu! 52 bin nüfuslu tarım ve turizmin yapıldığı Kaş ilçesinde 2 milyon para çıkartılamaz mı? Üstelik bu kadar eğitim emekçisi ve gönüllüsü varken. Kaş’ın hiç mi zengini yok, hayırseveri yok?

Kabataslak bir hesap yaptım. Ortalama nüfusu 50 bin kişi olarak ele aldım ve her kelleye de 40 TL zorunlu bağış miktarı belirledim kafamda… Ne çıktı tahmin ettiniz mi? Tam tamına 2 milyon lira. Yahu bu iş için kimseye el açmaya, yardım istemeye gerek bile kalmıyor.

 

“HAYDİ OKULUMUZU YAPALIM!” 

“Haydi Okulumuzu Yapalım” ismi altında bir kampanya başlatalım. Bankalara hesap numarası açalım. Söz ilk yardım benden. Taa 1500 km. uzaktan Erzurum’un karlı dağlarından ilk havaleyi ben yapacağım. Kaş’ın zenginleri, Kaş dışında yaşayan Kaşlılar, Kaş’ın önde gelen aileleri bu işi kimselere bırakmaz. Ama iş sahibine bakar… Bu işin sahibi kim olacak?

yuksekokul2-KAYMAKAMLIK!

Her türlü siyasi eğilimin üstünde olan, olması gereken ve her türlü denetim mekanizması açık olan Kaymakamlık makamı bu iş için biçilmiş kaftandır bence. Sayın Kaymakamımız, arz ederiz.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.