Ana Sayfa > Genel > Minyeli Abdullah’ın Yapımcısı Tanrısever’den Yeni Film

Minyeli Abdullah’ın Yapımcısı Tanrısever’den Yeni Film

Mehmet Tanrısever’in yeni filmi “Hür Adam” 7 Ocak’ta vizyona giriyor.

Bir zamanlar gişe rekorları kıran “Minyeli Abdullah”ın yapımcısı Mehmet Tanrısever yine iddialı bir yapım olan “Hür Adam”la uzun bir aradan sonra sektöre dönüş yaptı. “Hür adam” Said Nursi’nin hayatından kesitler yer alan dramatik bir yapım. Eserleri ve fikirleriyle bütün dünyayı etkileyen kişler arasında yer alan Said Nursi’nin yaşamı ilk kez bir sinema filmine konu oluyor.

Yaşadığı geçim sıkıntıları nedeniyle köyünden kopup İstanbul’a gelen ve İstanbul’da yıllar sonra Avrupa’nın en büyük çelik tencere fabrikasını açan Mehmet Tanrısever yapım sektörüne de girdi.

Çevresinde Hacı Fellini lakabıyla da tanınan Tanrısever, Medyaradar.com’un haberine göre Ceren Akdağ Şahin’e konuşarak, daha önce Said Nursi filmi çekmek istediğini fakat kendisine rüyada izin verilmediğini fakat bu film senaryosunun yazımından sonra Said Nursi’nin kendisine teşekkür ettiğini anlattı:

“Aradan geçen bu 20 senede benim elime birkaç senaryo geldi üstadla ilgili. Ben gelenlere diyordum işte ‘Üstad size izin vermez, manevi âlemde size kızar. Bakın bize izin vermedi’ diye. Netice olarak biz üç arkadaş toplandık. Dedik yine böyle bir engel çıkarsa yapmayız filmi. Senaryoyu yazdıktan sonra, böyle bir sevinçle üstadın bize teşekkürünü gördük. Rüyamda gelip sarıldı bana. İster inanın ister inanmayın böyle yaptım ben.”

İşte filmin fragmanı:

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.