Ana Sayfa > Genel > Oda TV Matematik Biliyor (!) Ya Mantık?

Oda TV Matematik Biliyor (!) Ya Mantık?

Önce Oda Tv’deki Habertürk’ün Konsensus araştırma şirketine yaptırdığı anket sonuçlarını tutarsızlıkla suçlayan satırları verelim:

Biliyorsunuz bu tarz anketlerde oyları sorulan vatandaşa ek olarak başka sorular da sorulur. Habertürk’ün Konsensus’u hazır ankete çıkmışken, son referandumu da sormuş. Evet’lerdeki AKP, hayırlardaki CHP oyunu araştırmış. İşte sonuç:

“KONSENSUS sonuçlarına göre “Evet” oranının içinde AK Parti seçmeninin oranı yüzde 71.4″

Şimdi sıkı durun!!!

Hem de çok çok sıkı durun!

Yüzde 58 “evet”in yüzde 71’i AKP’lilerinmiş. Yani yaklaşık üçte ikisi. Kabaca bir hesapla yüzde 58’in yüzde 71’ine bakalım. Yüzde 41. Oysa aynı anket AKP’yi yüzde 47’lere fırlatıyordu.

Habertürk ve Konsensus’un anketi kendi içinde kendini ele veriyor kısacası

http://odatv.com/n.php?n=haberturk-akp-oylarini-nasil-tavan-yaptirdi-1710101200

Şimdi gelelim mevzuya…  Oda TV yazarları -daha önce de haberlerini yapmıştık- niçin olgulara hep tek boyutlu yaklaşıyorlar? Aynı anket sonuçlarını daha dikkatli inceleseler “Hayır” oyu verenlerin de % 9,2’sinin AK Partili olduğunu göreceklerdi. Böylesine vahim bir hataya düşüp de komik olmayacaklardı. Tabii amaç çamur at izi kalsın ise o zaman başka…

– Haber Lotus-

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.